Yükleniyor...

Düşük Riskli Kripto Para Yatırımında Rekabet Isınıyor

Kripto para endüstrisi geliştikçe mevcut yatırım ürünlerinin sayısı ve çeşitliliği de artıyor ve yatırımcılara kripto varlık portföylerinden getiri elde etmeleri için daha fazla yol sunuluyor.

Düşük Riskli Kripto Para Yatırımı

Kripto para endüstrisi geliştikçe mevcut yatırım ürünlerinin sayısı ve çeşitliliği de artıyor ve yatırımcılara kripto varlık portföylerinden getiri elde etmeleri için daha fazla yol sunuluyor. Blockchain şirketleri, kripto para sahiplerine çok az veya hiç risk almadan önemli kârlar sağlamalarının yollarını sunarak geleneksel kredi ve yatırım ürünü alanına olan ilgiyi kırmaya çalışıyorlar.

Çoğu insan için kripto paralar büyük kârlar sağlayan yatırım araçları arasında yer alıyor. Öte yandan, birçok kripto para birimlerinin tarihsel olarak önemli kârlar getirdiği doğru olsa da 2020 için henüz bunun söylemek mümkün değil.

Örneğin, birçok kripto para yatırımcısı kâr elde etmek için çevrimiçi trade’e yöneliyor ve Coinbase veya XCOEX gibi çeşitli spot borsalarda veya StormGain veya Deribit gibi modern kripto para türev borsalarında işlem yapıyor. Ancak bu uygulama, piyasa bilgisi, beceri ve başarılı bir kâr elde etmek için zaman ayırılmasını gerektiren bir yöntem. Bu yönem deneyimsiz yatırımcılar veya piyasalara zaman ayırması mümkün olmayanlar için pek uygun değil.

Bu noktada, çeşitli platformların yatırımcılar için sunulmayan seçenekleri fark ettikleri ve çeşitli, düşük riskli kripto para yatırım ürünleri sunmaya başladığı görülüyor. Her ne kadar bu ürünler kripto para trade’i ile sağlanan inanılmaz kazançlara denk olmasa da, müşterilerin nedeyse hiç risk almadan ve kripto paralarını kaybetme riskini minimize ederek sağlıklı bir şekilde kâr etmelerine olanak tanıyor.

Bu hizmetlerin gelir oluşturma biçimi platformdan platforma farklılık göstermekte, tipik olarak ya teminatlı eşler arası kredileri finanse etmek için müşteri mevduatlarını kullanmayı ya da bu fonları marj ticareti kredisi için kullanmayı kapsıyor. Bu şekilde süreç çoğu kripto para borsası tarafından tutulan ve otomatik tasfiye politikasının bulunduğu ticarete göre daha güvenli oluyor.

Eşler arası ödünç verme alanı ve merkeziyetsiz yatırım ürünleri hala nispeten yeni yatırım modelleri olmasına rağmen, Blockchain ve merkeziyetsiz finans (DeFi) endüstrilerinde işler hızla ilerliyor ve zaten çok sayıda seçenek mevcut. Evet, tam da bu noktada uygun bir yatırım seçeneği bulmayı ve seçmeyi kolaylaştıran bir dizi platform da ortaya çıkmış durumda. Bunlar arasında, yıllık faiz oranına göre farklı kripto para yatırım seçeneklerini sıralamasıyla CoinMarketCap en güvenilir olanlardan biri olarak öne çıkıyor.

Şu anda, popüler kripto para vadeli işlem borsası olan StormGain, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) mevduatlarında yüzde 10 APR (yıllık yüzde oranı) teklifi ile sepeti yönetiyor ve en yakın rakipleri Bitrue ve BlockFi’ye kıyasla neredeyse iki kat oranda faiz sunuyor. Aynı şekilde StormGain ayrıca Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Tether (USDT) için de yüzde 10 APR sunuyor.

Platform, EOS (EOS), Stellar (XLM) ve Chainlink (LINK) gibi daha az göze çarpan dijital varlıklara yatırım yapmak isteyenler için her bir varlığa bağlı olarak yüzde 2-3 arasında APR sunduğundan, bu varlıklar için en iyi teklifi sunan platform şu an için Crypto.com. StormGain gibi Crypto.com’da da borsa seçeneği bulunuyor ancak sadece temel spot ticaret özellikleri sunuluyor.

StormGain, Crypto.com ve diğer ilgi çekici platformların çoğunda, fon kaybını önlemek için bir dizi güvence de sağlanıyor. Genel olarak, bu platformlara yatırım yapmak ticaretten çok daha düşük riskli ve yatırımcılara kripto para birimi bakiyelerini büyütmenin bir yolu sunulurken, yine de orijinal portföy değerlerindeki herhangi bir değerden faydalanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner