Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yolculuğu Başladı mı?

2020, Bitcoin (BTC) için harika başladı ve 2019'un sonunda görülen düşük seviye 6.

Bitcoinin BTC Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yolculuğu Başladı

2020, Bitcoin (BTC) için harika başladı ve 2019’un sonunda görülen düşük seviye 6.400 dolardan sonra başlayan ralli, kripto para piyasasının yapısını değiştirdi ve boğalar hakimiyet kurduğu bir piyasaya dönüştü. Bu durum da birçok trader’ın bu düşük seviyelerin BTC için uzun vadeli bir dip olacağına inanmasına yol açtı.

Bitcoin (BTC) Parabolik Yükselişin İlk Aşamasında

Bu iyimser inanç temelsiz değildi, çünkü çok sayıda teknik ve temel faktör, en büyük kripto para biriminin yakında son yükseliş trendinde güçlü bir şekilde yükseleceğini göreceğini işaret ediyor.

Bir analist, son birkaç hafta içinde görülen rallinin Bitcoin’in bir sonraki parabolik döngüsünün ilk aşamaları olduğuna inanıyor, bu da tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yakın zamanda görülebileceği anlamına geliyor olabilir.

Bitcoin’in (BTC) 15.000 Dolara Yolculuğu Başladı

Ciddi bir yukarı yönlü momentum oluşturmaya yardımcı olabilecek bir diğer faktör, Bitcoin’in blok ödülünü yarıya indirecek olan yarılanma etkinliği. Bu etkinlik tarihsel olarak katalizör görevi gördü ve üçüncü yarılanmanın da etkisinin bu yönde olması bekleniyor.

Yarılanmanın ardından enflasyon oranın düşmesinin teknik etkisinin temelde boğa olmasına rağmen, analistlerin kısa vadede etkisinin yükseliş ivmesini katalize edip etmeyeceği konusunda bölünmüş oldukları unutulmamalıdır.

Twitter’daki popüler kripto para analistlerinden Satoshi Flipper, BTC’nin yarılanmadan önce yavaş yavaş 15.000 dolara kadar çıkmasını beklediğini şu şekilde açıkladı:

Yarılanmaya yaklaşırken BTC’nin yavaş yavaş 15.000 dolara kadar çıkacağını tahmin ediyorum. Sadece 3 ay. Artış talep artıkça devam edecek. Ve bu yarılanma dönemi boyunca derin bir iyileşme için talep çok güçlü.

Bu Kilit Seviyenin Üzerindeki Bir Kırılma, Bir Sonraki Yükseliş Trendinin Fitilini Ateşleyebilir

Temelde yükselişde katalizör görevi gören yarılanmaya ek olarak, BTC yakın zamanda, tarihsel parabolik yükseliş trendin işareti sayılan düşen kama oluşumunun üzerine çıktı. Kripto para analisti CryptoWolf, bu işareti şu şekilde açıkladı:

BTC’nin 10 temel noktasını belirledim. Sonuncusu olan 10. nokta, düşen kamanın 7 aylık yapısının bir atılımıdır. ATH’ye (tüm zamanların en yüksek seviyesine) yolculuk yeni başladı.

Ayrıca, Bitcoin ve kripto para birimleri tarafından son birkaç hafta içinde gözlenen yükseliş trendi, piyasaların kısa vadeli büyüme potansiyeline ve makro eğilime işaret ediyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner