Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Düzenleyici Netliği Kripto Paralar ve Blockchain'in Benimsenmesini Destekliyor

Düzenleyici Netliği Kripto Paralar ve Blockchain’in Benimsenmesini Destekliyor

ABONE OL:google-news

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, teknoloji sektöründeki yönetmenlik önemine değinerek düzenleyici netliğinin kripto ve Blockchain’in benimsenmesini desteklediği görüşünde.

Garlinghouse, Singapur Fintech Festivalinde Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Danışman Yardımcısı Ross Leckow ile konuşurken bu sözleri dile getirdi. Tartışmaların konusu Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’nde (ASEAN) ortaya çıkan düzenleyici çerçeveler etrafında döndü. ASEAN üyeleri arasında Singapur, Endonezya, Tayland, Malezya ve Filipinler yer alıyor.

İnternetin Değerinin Önemi

“Düzenleyici netliği dijital varlıkların ve Blockchain‘in benimsenmesini yürütmek için büyük bir öneme sahip.” diyen Garlinghouse, pazarın hala belirsizliğe sahip olmasının şaşırtıcı bir durum olduğunu dile getiriyor.

ASEAN, Blockchain ve kripto paralar için açık düzenlemeler yaptı, ancak muhabir bankacılıkta zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Ripple dikkatini bu sektöre odaklamış durumda. Garlinghouse, “Tüm küresel müşterilerimizin yaklaşık yüzde 50’si bir bölgeye dayanıyor. Singapur merkezimiz geçtiğimiz yıl yüzde 200 büyüyerek Ripple için bir büyüme motoru olmaya devam ediyor.” diyor. Garlinghouse, Tayland’ın sadece bu yeni teknolojiyi desteklemekle kalmadığını, ayrıca düzenlemelerinin XRP’yi yasallaştırdığını da sözlerine ekliyor.

Ripple, anında ve ekonomik sınır ötesi ödemelere yardımcı olmak için şirket tarafından belirlenen bir terim olan “İnternet’in Değeri”ni tanıtmayı planlıyor.

Bu arada IMF Genel Danışman Yardımcısı Leckow, Garlinghouse’a IMF’nin bu ülkeleri Blockchain ve kripto para projelerini geliştirmelerini baskılamaksızın uygun düzenlemeler oluşturmada destekleyeceklerine dair güvence verdi.

XRP “Açıkça Dağıtılmış”

Geçen ay finansal haber ağı Cheddar ile yaptığı bir röportajda Garlinghouse, XRP’nin “çok açık bir şekilde merkezi olmayan, dağıtılmış” yapıda olduğunu söyledi. Şirket CEO’sunun bile işlemleri değiştiremediğini veya defteri değiştiremediğini belirterek açıklamasını destekledi.

Garlinghouse ayrıca Ripple’ın merkezi olmayan doğasıyla ilgili yanlış bilgi veren eleştirmenlere de karşı çıktı. Bu eleştirmenlerin bazılarının XRP’yi aşağıya çekerek ekonomik çıkarlarının bulunduğunu iddia etti. Garlinghouse, XRP’nin “kripto kutsal savaşı”nın ortasında olduğunu sözlerine ekledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar