Ana Sayfa Blockchain Düzenleyici Netliği Kripto Paralar ve Blockchain'in Benimsenmesini Destekliyor

Düzenleyici Netliği Kripto Paralar ve Blockchain’in Benimsenmesini Destekliyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, teknoloji sektöründeki yönetmenlik önemine değinerek düzenleyici netliğinin kripto ve Blockchain’in benimsenmesini desteklediği görüşünde.

Garlinghouse, Singapur Fintech Festivalinde Uluslararası Para Fonu (IMF) Genel Danışman Yardımcısı Ross Leckow ile konuşurken bu sözleri dile getirdi. Tartışmaların konusu Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’nde (ASEAN) ortaya çıkan düzenleyici çerçeveler etrafında döndü. ASEAN üyeleri arasında Singapur, Endonezya, Tayland, Malezya ve Filipinler yer alıyor.

İnternetin Değerinin Önemi

“Düzenleyici netliği dijital varlıkların ve Blockchain’in benimsenmesini yürütmek için büyük bir öneme sahip.” diyen Garlinghouse, pazarın hala belirsizliğe sahip olmasının şaşırtıcı bir durum olduğunu dile getiriyor.

ASEAN, Blockchain ve kripto paralar için açık düzenlemeler yaptı, ancak muhabir bankacılıkta zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle Ripple dikkatini bu sektöre odaklamış durumda. Garlinghouse, “Tüm küresel müşterilerimizin yaklaşık yüzde 50’si bir bölgeye dayanıyor. Singapur merkezimiz geçtiğimiz yıl yüzde 200 büyüyerek Ripple için bir büyüme motoru olmaya devam ediyor.” diyor. Garlinghouse, Tayland’ın sadece bu yeni teknolojiyi desteklemekle kalmadığını, ayrıca düzenlemelerinin XRP’yi yasallaştırdığını da sözlerine ekliyor.

Ripple, anında ve ekonomik sınır ötesi ödemelere yardımcı olmak için şirket tarafından belirlenen bir terim olan “İnternet’in Değeri”ni tanıtmayı planlıyor.

Bu arada IMF Genel Danışman Yardımcısı Leckow, Garlinghouse’a IMF’nin bu ülkeleri Blockchain ve kripto para projelerini geliştirmelerini baskılamaksızın uygun düzenlemeler oluşturmada destekleyeceklerine dair güvence verdi.

XRP “Açıkça Dağıtılmış”

Geçen ay finansal haber ağı Cheddar ile yaptığı bir röportajda Garlinghouse, XRP’nin “çok açık bir şekilde merkezi olmayan, dağıtılmış” yapıda olduğunu söyledi. Şirket CEO’sunun bile işlemleri değiştiremediğini veya defteri değiştiremediğini belirterek açıklamasını destekledi.

Garlinghouse ayrıca Ripple’ın merkezi olmayan doğasıyla ilgili yanlış bilgi veren eleştirmenlere de karşı çıktı. Bu eleştirmenlerin bazılarının XRP’yi aşağıya çekerek ekonomik çıkarlarının bulunduğunu iddia etti. Garlinghouse, XRP’nin “kripto kutsal savaşı”nın ortasında olduğunu sözlerine ekledi.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

Akbank ve Ripple İşbirliği Resmen Başladı!

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Akbank, geçtiğimiz yıl Ripple ile işbirliğine gitmişti. İşbirliği kapsamında Blockchain teknolojisi kullanılarak uluslararası para transferlerinin yapılması hedefleniyordu. Banka...

Weiss Ratings: Bitcoin Almak için İyi Bir Zaman

Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 15 ayın en düşük seviyelerini gördü. Bu sert düşüşler sonrası hafif  yükselişler görülse de da amiral gemisin kripto para biriminin...

Kripto Para Kullanıcı Sayısı Giderek Artıyor

2018 yılı boyunca etkisinden çıkılmayan ayı piyasası sonucunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için pek iyi geçmedi. 2017'nin son döneminde 20.000 dolara kadar...

Allianz: Kripto Paralar Yasaklansın

2017 yılı geliri 1.87 milyar Euro olan Allianz Global Investors'ın CEO'su ve yatırım sorumlusu Andreas Utermann kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Reuters'ın haberine göre Utermann, katıldığı bir panelde İngiltereli...

Teknik Analist Tone Vays: Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 1.500 Dolara Düşebilir

Son 15 ayın en düşük seviyelerini gören ve hafif hafif toparlanma sinyalleri veren Bitcoin'in (BTC) bu seneki içler acısı hali malumunuz. Piyasanın teknik analistlerinden Tone...