Yükleniyor...

dYdX, Kanada Piyasasından Çekiliyor

Kripto türev borsası dYdX, Kanada piyasasından çekileceğini açıkladı.

dydx

Kripto türev borsası dYdX, Kanada piyasasından çekileceğini açıkladı.

Kripto türev borsası dYdX, Kanada’dan çekileceğini açıkladı. Mevcut Kanadalı kullanıcılar, 14 Nisan’a kadar borsada işlemlerine devam edebilecekler.

dYdX Kullanıcıları 14 Nisan’a Kadar Platformu Kullanabilecekler

Kripto para piyasası 2022’nin kayıplarını atlatmaya çalışıyor. 2022’de sektörde yaşanan olaylar tüm sektör oyuncularını kötü etkiledi. Bununla beraber sektörde iflaslar, işten çıkarmalar yaşandı.

Sektörde yaşanan son gelişmelerden biri olarak dYdX, Kanada‘daki hizmetlerini bırakacağını açıkladı.

kanada

Kripto türev borsası dYdX Cuma günü Kanada pazarından çıktığını söyledi.

TSİ 20.00’de borsa, Kanada merkezli yeni kullanıcıların platforma üye olmasını durdurdu. Mevcut Kanadalı kullanıcılar, önümüzdeki yedi gün boyunca dYdX platformuna tam erişime sahip olacak. Ancak 14 Nisan’da yalnızca yakın moda geçecekler ve yalnızca pozisyonlarından çıkmalarına ve sermayelerini çekmelerine izin verilecek.

DYdX’in Kanada’daki tasfiyesi, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticilerinin kripto borsalarını ve ticaret platformlarını “gelişmiş yatırımcı koruma taahhütlerine” uymaları konusunda uyaran yeni düzenlemeler yayınlamasından bir buçuk ay sonra geldi.

Kripto türev borsası olan dYdX bir blog yazısında konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 “Kanada’daki düzenleyici ortamın, ülkedeki hizmetleri sürdürmemize izin verecek şekilde zamanla değişeceğini umuyoruz.”

Haberin duyurulmasının ardından dYdX token son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5,4 düşüşle 2,4 dolardan işlem görmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner