Yükleniyor...

DZ Bank, Dijital Para Birimlerine Göz Kırpıyor

Almanya merkezli varlık yöneticisi DZ Bank, dijital varlık yönetimini hizmetlerine eklemek için İsviçreli teknoloji firması Metaco ile ortaklık kurdu.

DZ Bank kripto ortakligi

Almanya merkezli varlık yöneticisi DZ Bank, dijital varlık yönetimini hizmetlerine eklemek için İsviçreli teknoloji firması Metaco ile ortaklık kurdu.

Kurumsal isimlerin ve kuruluşların dijital varlıklar alanına yönelik attıkları adımlar günden güne artıyor. Varlık büyüklüğü ve yönetimi açısından Almanya’nın en büyük ikinci bankası olarak tabir edilen DZ Bank, dijital varlıklara kapılarını açmaya hazırlanıyor. Alman bankası, dijital para birimlerini varlık yönetim hizmetlerine entegre etmek amacıyla Metaco ile bir iş birliği oluşturdu.

DZ Bank, Dijital Para Birimlerine Yöneldi

Alman varlık yöneticisi DZ Bank, kurumsal müşterilerine dijital para birimlerini sunmak amacıyla Metaco’nun saklama platformu Harmonize’ı seçti.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan DZ Bank yöneticisi Nils Christopeit, Metaco’nun Harmonize platformunun seçim için uygun olduğunu ifade etti. Christopeit, güvenlik ve ölçeklenebilirlik açısından gereksinimleri karşılayan Harmonize’ı tercih ettiklerini aktardı.

Bu ortaklığın sonuçlarına değinen Christopeit, şunları söyledi;

“Bu teknolojiyi kullanarak oluşturabileceğimiz teklifle, müşterilerimiz için dijital para birimleri ve merkezi olmayan finansal araçların gereksinimlerini de karşılayabilecek cazip bir çözümün yanı sıra kalıcı ve hızlı büyüyen bir iş birliği yaratacağımıza inanıyoruz.”

Metaco’nun satış müdürü Craig Perrin de yapılan bu ortaklık hakkında görüşlerini iletti. Perrin, DZ Bank’ın kurumsal tekliflerini desteklemekten mutluluk duyduklarını dile getirdi. Ayrıca Perrin, Metaco’nun altyapısının, dijital varlıkları benimseyen ve dijital varlık ekosistemine katılan kurumları destekleyen bir yapıda olduğunu ifade etti.

Metaco, Almanya’daki çeşitli kurumsal isimler ile aktif olarak işbirliği yapıyor. Dijital varlık yönetimi platformu, 9 Şubat’ta Alman DekaBank ile blockchain tabanlı bir tokenizasyon platformu başlatmak üzere partnerlik kurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner