Yükleniyor...

Efsanevi Trader Peter Brandt: Doğru Koşullar Altında XRP’ye Sahip Olmam Engellenemez

Kırk yıldan fazla bir süredir emtia piyasalarında yer alan kıdemli trader Peter Brandt, XRP'nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu düşüncesini tekrarladı.

peter brandt

Kırk yıldan fazla bir süredir emtia piyasalarında yer alan kıdemli trader Peter Brandt, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu düşüncesini tekrarladı.

Popüler bir Ripple eleştirmeni olan Brandt, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) davadan kısa bir süre önce XRP’yi menkul kıymet olarak sınıflandırmaya çağırmıştı. Ayrıca şirketi XRP fiyatını manipüle etmekle de suçlamıştı. Bilindiği üzere SEC, Ripple’ın yasadışı XRP satışları yoluyla net 1,38 milyar dolar kazandığını ve gelirleri işini finanse etmek için kullandığını iddia ediyor.

Brandt, bugün sabaha karşı Twitter’da yaptığı bir açıklamada, XRP’nin menkul kıymet olduğunu fakat ona sahip olmasının engellenemeyeceğini dile getirdi. Brandt, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni SEC başkanı ile bu türden çok daha fazla zorlukla karşılaşacağız. Şahsen XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünüyorum, ancak bu doğru koşullar altında ona sahip olmamı engellemez.”

Brandt, Ethereum’un “tamamen” farklı yapısı nedeniyle bir menkul kıymet olduğuna ise inanmıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler, The New York Times’a hem ETH hem de XRP’nin menkul kıymetler olarak sınıflandırılması gerektiğini söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner