Yükleniyor...

El Salvador Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Duyurdu

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter'da yeni bir Bitcoin (BTC) satın alımını duyurdu.

el salvador

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter’da yeni bir Bitcoin (BTC) satın alımını duyurdu. Hükümet, kabaca 1 milyon dolar değerinde 21 BTC daha satın aldı.

2001 yılında ABD dolarını resmi para birimi olarak kabul ettikten sonra El Salvador,Eylül ayında Bitcoin’i yasal olarak kabul etmeye başladı. Bitcoin uygulamasına karşı büyük protestolara ve hükümetin Chivo cüzdanının karşılaştığı teknik sorunlara rağmen, kripto savunucuları ülkenin büyük Bitcoin deneyinin geleceğe gizli bir bakış olabileceğini savunuyorlar.

2022’de El Salvador, Blockstream ile ortaklaşa Bitcoin destekli 1 milyar dolarlık tahvil ihraç edecek. Eleştirmenler, bu hareketi hükümetin IMF’den 1,3 milyar dolarlık bir kredi sağlayamamasına bağladı. Tahvil, El Salvador’un Bitcoin şehrini volkanla çalışan madencilikle finanse etmek için kullanılacak.

Ülkenin büyük çoğunluğunun banka hesabı olmadığı göz önüne alındığında, Bitcoin ilk aksiliklere rağmen finansal katılım için bir nimet olarak görülüyor.

Boğalar 50 Bin Dolar Peşinde

En büyük kripto para birimi şu anda 50.000 dolar seviyesinden sadece biraz uzakta işlem görüyor. Yazının yazıldığı sırada BTC 49,279.46 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner