El Salvador Hükümeti, Bitcoin'i (BTC) Kabul Etmeyen İşletmeleri Cezalandıracak • Coinkolik
Yükleniyor...

El Salvador Hükümeti, Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmeyen İşletmeleri Cezalandıracak

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin hukuk danışmanı Javier Argueta, yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayı reddeden işletmelerin ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

btc el salvador

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin hukuk danışmanı Javier Argueta, yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayı reddeden işletmelerin ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Argueta’nın bu açıklaması, daha önce Bukele tarafından Bitcoin kullanımının gönüllü olacağını açıkça belirttiği 23 Ağustos tarihli bir Twitter ileti dizisine ters düşüyor:

“Birisin nakit taşımaya devam etmek, Bitcoin’i olan müşterileri kazanmamak, işini büyütmemek ve havale komisyonu ödemek istiyorsa bunu yapmaya devam edebilir”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu çelişki, ülkenin muhalefeti tarafından göz ardı edilmedi. FMNL partisi temsilcisi Anabel Belloso, hükümeti yalan söylemekle suçladı.

El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi olarak benimseyen ilk ülke olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x