Yükleniyor...

El Salvador Hükümeti, Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmeyen İşletmeleri Cezalandıracak

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin hukuk danışmanı Javier Argueta, yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayı reddeden işletmelerin ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

btc el salvador

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin hukuk danışmanı Javier Argueta, yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ile işlem yapmayı reddeden ve ulusal Chivo cüzdanını kullanmayı reddeden işletmelerin ülkenin Tüketici Koruma Yasası kapsamında yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Argueta’nın bu açıklaması, daha önce Bukele tarafından Bitcoin kullanımının gönüllü olacağını açıkça belirttiği 23 Ağustos tarihli bir Twitter ileti dizisine ters düşüyor:

“Birisin nakit taşımaya devam etmek, Bitcoin’i olan müşterileri kazanmamak, işini büyütmemek ve havale komisyonu ödemek istiyorsa bunu yapmaya devam edebilir”

Bu çelişki, ülkenin muhalefeti tarafından göz ardı edilmedi. FMNL partisi temsilcisi Anabel Belloso, hükümeti yalan söylemekle suçladı.

El Salvador, 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi olarak benimseyen ilk ülke olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner