Yükleniyor...

Bitfinex, Yeni Platformuyla Geleneksel Finans Dünyasına Giriş Yaptı

Kripto varlık işlem platformu Bitfinex, tokenize edilmiş hisse senetleri ve tahvillerin ticaretine izin verecek Bitfinex Securities adlı yeni bir platform başlattı

bitfinex

Kripto varlık işlem platformu Bitfinex, tokenize edilmiş hisse senetleri ve tahvillerin ticaretine izin verecek Bitfinex Securities adlı yeni bir platform başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitfinex, yeni ticaret platformu Bitfinex Securities’in piyasaya sürülmesiyle geleneksel finans dünyasına giriş yaptı.

Bitfinex Securities, küçük ve orta ölçekli şirketlerin tokenize edilmiş hisse senetlerini, tahvillerini veya fonlarını listelemelerine ve sermaye artırmalarına izin verecek. Bitfinex Securities müşterileri de, tokenize edilmiş menkul kıymetlere yatırım yapabilecek.

Bu teklif, FTX ve Bittrex Global gibi kripto varlık işlem platformları tarafından sunulan hisse senedi alım satımından farklıdır. Bunun nedeni bu iki borsanın zaten halka açık olan hisse senetlerini listelemesidir. Bitfinex Securities ise tokenleştirilmiş bir ihraç yoluyla halka açılmak isteyen özel şirketlerin hisse senetlerini, tahvillerini veya fonlarını listeleyecek.

Bitfinex Securities, Kazakistan’ın Astana şehrinde kurulmuş durumda. Bitfinex Securities CTO’su Paolo Ardoino neden Kazakistan’ın seçildiği sorusu üzerine verdiği yanıtta, Astana’nın Asya’nın finans başkentlerinden biri olduğunu ve İngiltere’deki rejimlere dayanan “son derece kapsamlı” bir düzenleyici sürece sahip olduğunu söyledi.

Bitfinex’in menkul kıymetler platformu da ABD ve diğer yasaklı yargı bölgelerinde ikamet edenlerin kullanımına açık olmayacak.

Şirketin CTO’su platformda işlem yapabilecek kişilerin doğrulama ve müşterini tanı (KYC) süreçlerini tamamlaması gerektiğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x