Yükleniyor...

El Salvador’da Blockchain Altyapısı, Algorand Üzerine İnşa Edilecek

El Salvador, resmi kayıtların blockchain üzerinde barındırılmasına izin vermek için Latin Amerika varlık tokenlaştırma şirketi Koibanx ile bir anlaşma imzaladı.

algo

El Salvador, resmi kayıtların blockchain üzerinde barındırılmasına izin vermek için Latin Amerika varlık tokenlaştırma şirketi Koibanx ile bir anlaşma imzaladı.

Koibanx CEO’su ve kurucu ortağı Leo Elduayen, verdiği demeçte, resmi belgeleri Algorand blockchain’i üzerinde dijital olarak saklama özelliğinin bu yıl sonundan önce geleceğini söyledi.

“Ticari işlemleri, güvenli, şeffaf, çevik ve otomatik hale getirmek istiyoruz”

Elduayen, Koibanx’ın Bitcoin yasasından sonra ilk kez El Salvador hükümeti ile temas kurduğunu söyledi.

“Bu tür bir önlemi almaya istekli bir hükümetin, yalnızca yasanın kendisini tanımladığı şey için değil, diğer hükümet alanları için de blockchain teknolojisini kullanmaya veya bunlardan yararlanmaya açık olabileceğini varsaydık”

Elduayen, Koibanx’ın proje üzerinde El Salvador Ulusal Kayıt Merkezi (CNR) ile çalışmaya başladığını söyledi.

Elduayen’e göre, her bir kişi veya tüzel kişilik, belgelerle birlikte tokenları da içeren bir adrese sahip olacak. Ayrıca özel şirketler veya farklı devlet kurumları arasındaki tüm işlemler Algorand protokolüne kaydedilecektir.

Elduayen, platform üzerinde para alışverişi yapılmayacağını da vurguladı.

Elduayen, Algorand’ın blok zincirinin El Salvador için ulusal bir stablecoin’i destekleyebileceğini kaydetti. Ancak şu anda bunun planları dahilinde olmadığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner