Yükleniyor...

El Salvador’dan Sonra, Hindistan da Bitcoin’i Varlık Sınıfı Olarak Tanımlayabilir

El Salvador'un Bitcoin'i yasal olarak kabul etme (tam para birimi statüsü verme) yönündeki tarihi hamlesinden sonra, kripto para meraklıları için Hindistan'da işler daha parlak görünüyor.

hindistan bitcoin

El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak kabul etme (tam para birimi statüsü verme) yönündeki tarihi hamlesinden sonra, kripto para meraklıları için Hindistan’da işler daha parlak görünüyor.

New Indian Express’te yer alan bir habere göre sektörü takip eden en iyi kaynaklar, hükümetin sanal para birimlerine yönelik önceki düşmanca tutumundan uzaklaştığını ve büyük olasılıkla Bitcoin’i yakında Hindistan’da bir varlık sınıfı olarak tanımlayacağını söyledi.

Hindistan’ın kripto endüstrisi, yeni bir dizi düzenlemenin formüle edilmesi konusunda maliye bakanlığı ile görüşmelerde bulunuyor ve endüstri kaynakları, bakanlıktaki uzmanların konuyu incelediğine işaret ediyor. Ek olarak, Parlamentoda bir “Kripto Para Birimi Düzenleme” tasarısının masaya yatırılması muhtemel görünüyor.

Ancak bilindiği üzere önceki günlerde RBI Başkanı Shakthikanta Das, hükümete dijital para birimleri konusunda iletilen endişelerin olduğunu yinelemişti.

“Mevzuat Konusunda İyimserler”

Coinsbit Direktörü ve Hindistan İnternet ve Mobil Birliği Üyesi Ketan Surana, şunları söyledi:

“Kripto para birimleri üzerinde çalışan yeni komitenin kripto para düzenlemesi ve mevzuatı konusunda çok iyimser olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz… Yakında genel senaryoyu inceleyecek ve ileriye doğru en iyi adımı atacak yeni bir taslak teklifi Kabine’de olacak.”

Indiatech.org tarafından yayınlanan bir belge, Hindistan’ın Bitcoin’i alternatif bir varlık sınıfı olarak benimsemesinin daha gerçekçi olduğunu gösteriyor. Araştırmada dijital para birimlerinin değişken doğası nedeniyle düzenli olarak bir ödeme aracı olarak kullanılamayacaklarına işaret etti.

Düzenleme Yapılabilir

Blockchain ve kripto yatırım uzmanı Hitesh Malviya, “Bence Hindistan hükümeti Bitcoin’i regüle etmenin bir yolunu keşfedecek. Hindistan rupisinin pozisyonunu etkileyeceği için Hindistan’ın yakın gelecekte Bitcoin’i yasal olarak kabul edeceğini düşünmüyorum. Bitcoin’i yasal olarak kabul etmek, kendi para birimi olmayan veya ABD dolarına bağımlı olan ülkeler için iyi bir fikirdir” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner