Yükleniyor...

Elon Musk, Bitcoin (BTC) ve Tesla Hisse Senedi Arasında Olumlu Bir Korelasyon Oluşturdu

Wedbush Securities analistlerinden Daniel Ives, kısa vadeli Tesla hisse fiyatının, otomobil markasının 1.

tesla 1

Wedbush Securities analistlerinden Daniel Ives, kısa vadeli Tesla hisse fiyatının, otomobil markasının 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımından sonra doğrudan Bitcoin fiyatıyla bağlantılı olacağına inandığını açıkladı.

Musk artık herkesin gözünde Bitcoin hikayesine bağlı ve Tesla, dijital altına sahip olduğu ilk ayda bir milyar dolar kar elde etmesine rağmen, bu hafta görüldüğü gibi ek risklerle de boğuşuyor. Endişelerine rağmen analist, Bitcoin satın almanın Tesla için “doğru zamanda akıllıca bir hareket” olduğuna inanıyor. Analist, Tesla’nın lider kripto para biriminin yükselen değeri sayesinde 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımından 1 milyar dolar kar elde ettiğini tahmin etti.

Olumsuzluklar da Var

Ives, olumsuz olarak firmanın bu yatırımına “riskler ve oynaklığın da eklendiğini” sözlerine ekledi. Hem Tesla hem de BTC, bu haftanın başlarında fiyatlarının düştüğünü gördü ve Tesla’nın hisse senedi fiyatı geçen hafta 780 dolardan toparlanmadan önce 652 dolara kadar düştü.

Benzer şekilde, Bitcoin iyileşmeye başlamadan önce 58.000 dolardan 45.600 dolara gerilemişti. Kripto para birimi şu anda 50.000 dolar civarında işlem görüyor ve görünüşe göre hala tırmanıyor.

Tesla’nın Bitcoin’e odaklanmasına ve kripto para birimiyle korelasyonda olduğunu düşünmesine rağmen Ives, Bitcoin aracılığıyla değil, elektrikli araç işinin büyümesiyle “önümüzdeki aylarda firmanın bir trilyonluk piyasa değerine ulaşacağına” inanıyor ve Tesla’da hala yükseliş olacağını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner