Yükleniyor...

Elon Musk, Ethereum’la İlgili Hakkında Çıkan Söylentileri Reddetti

Ünlü Hollywood oyuncusu William Shatner, 2019 yılında Elon Musk ve Vitalik Buterin'in Ethereum'da ne geliştireceklerine karar verme aşamasında olduklarını tweet’lemişti.

ethereum eth elon musk

Ünlü Hollywood oyuncusu William Shatner, 2019 yılında Elon Musk ve Vitalik Buterin’in Ethereum’da ne geliştireceklerine karar verme aşamasında olduklarını tweet’lemişti. Musk tam 1 sene sonra bu açıklamaya yanıt vererek iddiaları reddetti.

Musk tam olarak şu cümleleri kullandı:

“Ethereum’da hiçbir şey inşa etmiyorum. Onun yanında ya da karşısında değilim. Kullanmıyorum ve hiç sahip de olmadım.”

Kaptan Kirk’ten Musk’a

Star Trek’teki Kaptan Kirk rolü ile tanınan Kanadalı aktör, geçmişte blockchain ve kripto para birimleriyle ilgili açıklamalarda bulunuyordu. Shatner, kendi NFT koleksiyonunu yayınlamasının yanı sıra, bir yıl önce “Arkadaşlarım Vitalik Buterin ve Elon Musk, Ethereum üzerinde ne geliştireceklerine karar vermeye çalışıyorlardı. Bekledim, bekledim. Sonunda kendim bir şeyler yapmaya karar verdim, bana katılın” demişti.

Musk’ın bu söylentilere cevap vermesi bir yıldan uzun sürmüş olabilir, ancak dün sonunda dedikodulara bir cevap verdi. Böylece, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su ETH’yi gelecekteki projeler için kullanmaya çalıştığı varsayımlarını reddetti. Ayrıca “ona karşı ya da onun yanında olmadığını” da söyledi.

Shatner daha sonra Musk’ın yanıtının üzerine, “Bu cevabı vermek bir yıl sürdü. Blockchain teknolojisini büyüleyici bulamadıysanız bile sizi hala seviyorum!” dedi.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Son zamanlarda “neredeyse tüm fiziksel eşyalarını” satmaya söz veren eksantrik milyarder, özellikle Bitcoin ve kripto para birimleri ile biraz ilginç bir tarihe sahip. Bu yılın başlarında yaptığı tuhaf açıklamalardan biri, “Bitcoin benim güvenli sözcüğüm değil” ifadeleriydi.

Bu açıklamanın ne anlama geldiğini hala belirtmemiş olsa da girişimci kısa bir süre sonra bir podcast’e çıktı ve lider kripto para birimi hakkında daha kapsamlı görüşler sundu.

Başlangıçta “Ben ne burada ne de Bitcoin’deyim” iddiasına rağmen, whitepaper’ı ilk okuduğunda bunun çok akıllıca olduğunu düşündüğünü belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin yakında nakit yerine geçeceğini düşünmediğini söyledi ama dijitalleşme aşamasında bir rol oynayacaklarını kabul etti.

Musk ayrıca, “Hala sadece 0.25 Bitcoin’im var” ifadelerini kullanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner