Yükleniyor...

Elon Musk, Forbes’in Zenginler Listesinde Birinci Sırada

Bu yıl ki zenginler listesini yayımlayan Forbes'e göre, gündemin en önemli isimlerinden Elon Musk birinci sıraya yükseldi.

Elon Musk Forbesin Zenginler Listesinde Birinci Sirada

Bu yıl ki zenginler listesini yayımlayan Forbes‘e göre, gündemin en önemli isimlerinden Elon Musk birinci sıraya yükseldi.

Her yıl düzenli olarak zenginler listesini yayımlayan Forbes, bu seneki listesinde yükseliş olmadığını belirtti. Belirlediği ilk 400 sıralamasında Musk’ın serveti göze çarptı. Bu sene düzenlenen listeye göre Musk, yaklaşık 251 milyar dolarlık net servete ulaştı.

forbes
Forbes

Elon Musk, Forbes’e Göre Dünyanın En Zengini Oldu

Dünyanın gündeminden düşmeyen Elon Musk, yıllardır yayımlanan Forbes listesinde ilk kez birinci oldu. Musk, daha önceki sıralamalarda Jeff Bezos‘u takip ederek ikinci sırada yer alıyordu.

Ünlü iş insanı, kişisel hayatında yaşadığı magazinsel durumların ve iş hayatındaki gel git dönemlerinin aksine servetini yükseltti. Tesla hisselerinin yaklaşık olarak yüzde 11 artış göstermesi ve SpaceX için yeni fonların gelmesi sayesinde, bu yıl tahmini olarak 60 milyar dolar daha fazla zengin oldu. Amazon hisselerinin de düşmesiyle, yıllarca birincilik koltuğunda oturan Jeff Bezos’u tahtından etmeyi başardı.

Forbes’in En Zengini Elon Musk Bitcoin’lerini Satmıştı

Musk, kripto paralara yoğun ilgi gösterdiğini her fırsatta dile getirdi. Geleceğin en önemli unsurlarından birinin Bitcoin (BTC) olduğunu savunan ünlü milyarder, yatırımcı olduğunu gizlemedi. Kişisel servetiyle DOGE, BTC ve ETH satın aldığını her fırsatta dile getirdi.

Musk, kurucusu olduğu Tesla’nın şirket varlıklarına Bitcoin eklemeyi ihmal etmedi. Tesla’ya ait kripto varlıklarını, geçtiğimiz temmuz ayına kadar 1.25 milyar dolara çıkardı.

Milyarder, geleceğin para birimi olarak görülen Bitcoin’i satmayacağını her fırsatta dile getirdi. Ancak özellikle Fed tarafından başlatılan daralma politikası, Tesla tarafını da olumsuz etkiledi. Elektrikli otomobil üreticisi şirketin üçüncü çeyrek raporlarına göre, 936 milyon dolarlık kripto varlıklar satıldı. Şirket, elindeki kripto varlıkların yüzde 75’ini sattı.

Tüm bu gelişmelere rağmen Musk, bu yılı dünyanın en zengin insanı olarak tamamlayacak gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner