Yükleniyor...

Elon Musk kripto para çıkarma konusunu netleştirdi!

Ünlü milyarder, xAI adlı yapay zeka girişimini kullanarak token çıkaran dolandırıcılar hakkında konuşurken oldukça önemli bir konuya da değindi.

X Elon Musk

Ünlü milyarder, xAI adlı yapay zeka girişimini kullanarak token çıkaran dolandırıcılar hakkında konuşurken oldukça önemli bir konuya da değindi.

Kripto piyasasına 2021 yılında doğrudan etki eden Elon Musk son ayı piyasasını sessiz geçirdi. Musk özellikle Dogecoin’i (DOGE) ön plana çıkararak boğa piyasasında yoğun ilgi görmüştü. 2021 yılındaki yükseliş senaryosunda Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin hakkındaki görüşlerini piyasa yakından takip ediyordu.

Musk her ne kadar son zamanlarda kriptodan uzaklaşsa da topluluğun ilgisini kaybetmiş değil. X platformunda bir kullanıcı, Musk’a kripto para çıkarıp çıkarmayacağını sordu. Musk net bir cevap vererek akıllarda soru işareti bırakmadı.

Milyarderin yorumu şaşırttı

Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, son dönemlerde gözünü yapay zekaya dikti. Musk, xAI adlı bir yapay zeka girişimi üzerinde yoğun mesai harcıyor.

Kısa sürede popülerlik kazanan yapay zeka projesi xAI, dolandırıcıların da radarında girdi. Dolandırıcılar Musk’ın yapay zeka girişiminin adını kullanarak onlarca kripto para çıkardı. Bir X kullanıcısı, xAI’nin herhangi bir token çıkarmadığı konusunda uyarı yayımladı. Musk’ın bu paylaşımın altına gelen yorumu ise şaşırttı.

Musk, xAI de dahil olmak üzere herhangi bir markasının kripto para çıkarmayacağını belirtti. Musk bu sözleriyle kripto para çıkarıp çıkarmayacağı konusunu netleştirdi.

Birkaç yıl önce Bitcoin ve Dogecoin üzerinden kriptoya ilgisini sıklıkla belirten Musk, son zamanlarda kriptodan oldukça uzaklaşmış durumda. Geçtiğimiz boğa piyasasında Musk, “Doge to the Moon” sözüyle büyük bir kitleyi peşinden sürüklemişti. Ayrıca Musk’ın otomotiv şirketi Tesla’nın BTC aldığını duyurması boğa piyasasını alevlendirmişti. Milyarder şimdilerde kriptodan ziyade yapay zekaya odaklanmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner