Yükleniyor...

Gözler 6 Kasım’da: Arbitrum (ARB) zirveye oynuyor!

Arbitrum'un (ARB) 6 Kasım'da sonuçlanacak stake oylaması, potansiyel bir yükselişe zemin hazırlıyor.

ARB Arbitrum

Arbitrum’un (ARB) 6 Kasım’da sonuçlanacak stake oylaması, potansiyel bir yükselişe zemin hazırlıyor.

2023 yılında kripto piyasasına dahil olan ve adından söz ettirmeyi başaran Arbitrum, yeni bir çalışma içerisinde. Arbitrum, DAO aracılığıyla önemli bir konuyu topluluğuna bıraktı. Bu oylamada, Arbitrum stake sisteminin başlatılması ve ARB stake edilmesi oylamaya sunuldu. 6 Kasım’da sonuçlanacak oylamada, yüzde 50’nin üzerinde evet oyu hakim durumda.

Arbitrum’da stake sisteminin başlatılma ihtimali, ARB fiyatını 1 doların üzerine attı. Özellikle balinaları cezbeden bu durum, potansiyel bir ARB yükselişine zemin hazırlıyor.

Arbitrum (ARB), çıkış yapmaya hazır!

Stake sisteminin büyük olasılıkla başlatılacak olması, Arbitrum (ARB) boğalarını iştahlandırdı. Arbitrum DAO tarafında süren oylama, 6 Kasım tarihinde sona erecek. Oylamada, “ARB stake edilebilsin” diyenlerin sayısı yüzde 53’e ulaştı.

Ekosistem için büyük bir adım olan bu stake sistemi, dolaşımdaki ARB miktarını da azaltacak. Oylamada evet oyu çıkarsa, 150 milyon ARB stake sistemine aktarılacak.

Piyasaya çıktığından bu yana büyük beklentileri bünyesinde barındıran ARB, bir türlü çıkış yapamadı. ARB, 2 milyar doları bulan toplam kilitli varlık (TVL) değerine rağmen fiyat olarak oldukça düşük seviyede kaldı. Ancak ARB’de işler değişmek üzere.

ARB grafik

ARB’lerin stake edilebilecek olma ihtimali, boğaları iştahlandırdı. Geçtiğimiz günden bu yana ARB, yüzde 15’e yakın artış yaşadı. 1 doları geri alan ve üzerinde kalıcılık sağlayan ARB, gözünü sonraki direnç noktalarına dikti. ARB tarafında pozitif beklenti ve piyasa seyri devam ettiği sürece, sonraki direnç noktalarının sınanma ihtimali masada yer alıyor.

ARB, yükselişini sürdürürse, 1,1660 dolar direncini test edebilir. Bu direnç noktasının aşılması halinde, ARB için sonraki durak 1,1944 dolar olacaktır. Bu bölge, Ağustos ayından gelen güçlü bir direnç noktası olarak dikkat çekiyor. 1,1944 doların aşılması ise ARB fiyatının 1,5 doları hedefleyen yükseliş senaryosunu destekleyebilir.

Stake sisteminin 6 Kasım’da onaylanması halinde, 1 doların üzerinde kalıcı olan ARB gözünü 2 dolara dikecektir. Ancak bu yükseliş senaryosunda, piyasanın pozitif kalması ve BTC fiyatı önem teşkil ediyor.

Diğer taraftan ARB, olası negatif bir piyasa ortamında 1,0429 dolar desteğini sınayabilir. Bu destek noktasının kırılması halinde ARB, psikolojik destek olan 1 doları test edebilir. 1 dolar seviyesi, ARB için kritik bir öneme sahip durumda. Bu bölgenin de kaybedilmesi halinde ARB, 0,95 dolara kadar geri çekilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner