Yükleniyor...
Sponsored

Elon Musk, Twitter’ın Kripto Sektörüne Daha Fazla Dahil Olmasını Sağlayabilir

44 milyar dolar karşılığında Twitter'ı satın alan Elon Musk, sosyal medya devini kripto sektörüne daha fazla dahil edebilir.

elon musk 4

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya devini kripto sektörüne daha fazla dahil edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg, kripto para birimleriyle oldukça karmaşık bir ilişkisi olan Musk’ın, Twitter’ı daha fazla kripto sektörüne dahil etmek için birkaç yol önerdi. Bu yollar arasında, botların varlığını azaltmak için blockchain kullanımı da yer alıyor.

Bloomberg, Elon Musk’ın Twitter’ın bazı kullanıcılarına yönelik olan yasakları kaldırabileceğine dikkat çekti. Ünlü milyarder, uzun zamandır ifade özgürlüğüne vurgu yapmayı sürdürüyor.

Musk, spam botlarını azaltmak ve ifade özgürlüğü için ilerleyen dönemlerde blockchain kullanmak isteyebilir. Ancak Musk’ın blockchain tabanlı bir Twitter’ın mümkün olmadığını söylediğini hatırlatmakta da fayda var.

Bloomberg’e göre Musk, blockchain teknolojisini mesajlaşma, oyun, ödeme vb. gibi alanlarda kullanabilir. Musk, geçmişte NFT’ler ile ilgili bir etkileşimde bulunmamış olsa da, Twitter’ı satın almasının ardından bu durumda da bir değişiklik söz konusu olabilir.

Kripto para borsası Binance, Musk’ın Twitter’ı satın alabilmesi için 500 milyon dolarlık bir fon sağladı. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Elon’ın Twitter için yeni bir vizyon ortaya koymasına yardımcı olmaktan ötürü heyecanlıyız. Kripto ve blockchain teknolojisinin kullanımını ve benimsenmesini artırmak için sosyal medya ve web3’ü bir araya getirmede rol oynamayı amaçlıyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x