Yükleniyor...

Elon Musk ve Mark Cuban, Kripto Para Ödemeleri İçin Dogecoin’i (DOGE) Zorluyor

Dogecoin, BitPay'in işlem hacminin yaklaşık %13'üne ulaşarak dördüncü en popüler ödeme seçeneği oldu.

elon musk ve mark cuban dogecoin doge odemelerini zorluyor 1

Dogecoin, BitPay’in işlem hacminin yaklaşık %13’üne ulaşarak dördüncü en popüler ödeme seçeneği oldu. 

Dogecoin’in en ünlü hayranlarından ikisi olan Elon Musk ve Mark Cuban, meme token’ının ödemeler için meşru bir araç haline geldiği fikrini kamuoyuyla paylaşıyor. 

Daha önce aktardığımız üzere Musk, gündelik ödemeler için kripto paranın nasıl daha hızlı hale getirileceği hakkında Dogecoin geliştiricileriyle bir görüşme yapmıştı. Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll, Musk’ın amacının Dogecoin’i bir fincan kahve için kullanılacak kadar kolay hale getirmek olduğunu söyledi.

Cuban ise bu ayın başlarında Dogecoin’in “bir para birimi olarak daha faydalı hale geldiğini” söyledi. Cuban, “BitPay ile birçok konuşma gerçekleştirdiğini” ve kripto para birimi ödeme sağlayıcısının kripto parayı kabul edecek daha fazla satıcıyı işe alma sürecinde olduğunu sözlerine ekledi.

Dogecoin 2013 yılında tamamen bir şaka olarak yaratıldığı ve GitHub kod sayfası yıllarca durgun olduğu için bu önermeler pek çok kişiye saçma geliyor. Ancak BitPay verileri, Cuban’ın DOGE ödemeleri hakkındaki büyük konuşmasını destekliyor. 

Satıcıların kripto para birimini ödeme olarak kabul etmesini sağlayan BitPay, Dogecoin’in şu anda ödemeler için en popüler dördüncü kripto para birimi olduğunu (Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum’dan sonra) ve platformun işlem hacminin %12.6’sına yükseldiğini söylüyor. Sadece iki ay önce DOGE, hacmin yalnızca %3.3’ünü oluşturuyordu. Nisan ayındaki hacmi ise %7.8’ine karşılık geldi. 

BitPay CMO’su Bill Zielke Dogecoin hakkında şunları söyledi:

“Çok hızlı bir şekilde bizim için gerçek bir para haline geldi. Ağımızda hiç olmadığı kadar hızlı yükseldiği için faydalı buluyorum. Satıcıların Dogecoin ile binlerce işlem görmesi gerçeğinin faydaya işaret ettiğini söyleyebilirim. Ayrıca Bitcoin veya Ethereum’a kıyasla bir avantajı var: düşük işlem ücretleri. Güçlü bir topluluğu düşük ücretlerle birleştirdiğinizde bu harika bir kombinasyon. Büyümeye devam etmesini bekliyorum ve bu fayda daha da artacak.”

BitPay kullanan büyük isim tüketici şirketlerinden bazıları Microsoft, AT&T, Camping World ve WeWork’tur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner