Yükleniyor...

Elon Musk’ın Radarında: OKB Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişat sürerken bugün yükseliş kaydeden kripto para birimi OKB oldu.

Elon Muskin Radarinda OKB Neden Yukseliyor

Kripto para piyasasındaki iniş çıkışlı gidişat sürerken bugün yükseliş kaydeden kripto para birimi OKB oldu. Peki OKB neden yükseliyor?

OKB, Malta menşeli kripto para borsası OKX tarafından piyasaya sürülen para birimi. OKB, kullanıcıların kripto para borsasının çeşitli özelliklerine erişmelerini sağlayan OKX’in yardımcı program token’ı olarak çalışıyor. Kripto para, işlem ücretlerini hesaplama, ödeme ve platform üzerindeki oylamalara katılma hakkı gibi imkanlar sağlıyor.

Elon Musk Takibe Aldı: OKB Neden Yükseliyor?

Kripto borsası OKX tarafından çıkarılan OKB‘nin fiyatı son 24 saat içerisinde yükselişe geçti ve 24,01 dolara yükseldi.

OKB, CoinGecko verilerine göre, son 24 saat içinde yüzde 5 yükselerek Kasım ayı başından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Geriye dönük olarak 7 günlük periyotta yüzde 14,6 ve 14 günlük periyotta ise yüzde 9,8’lik bir büyüme gösterdiği görülüyor.

elon musk okb neden yukseliyor fiyat
OKB 30 Günlük Fiyat Grafiği

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, bir anda OKX’in resmi Twitter hesabını takip etti. Artışın nedeni olarak da bu görülüyor. Çünkü Musk, Twitter’da yalnızca 151 kişi takip ediyor ve bu hesaplar arasında Tesla, Neuralink ve The Boring Company gibi kendi şirketleri yer alıyor.

elon musk okx okb twitter

Kripto ile ilgili olarak ise Dogecoin ve kurucusu Billy Markus namı diğer Shibetoshi Nakamoto’nun resmi hesabını takip ediyor. Tesla CEO’sunun kripto para borsası OKX’i takip etmesi şaşırtıcı, çünkü Binance’i veya CEO’su Changpeng Zhao’yu bile takip etmiyor. Şu anda dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Musk’ın şirketi satın almasına yardımcı olmak için 500 milyon dolar sağlayan Twitter’ın destekçilerinden biriydi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner