Yükleniyor...

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin (DOGE) Paylaşımı

Tesla CEO'su Elon Musk kısa süre önce takipçilerini fiat merkezli bir dünya görüşünden vazgeçmeye çağırmıştı.

elon musktan yeni dogecoin doge paylasimi

Tesla CEO’su Elon Musk kısa süre önce takipçilerini fiat merkezli bir dünya görüşünden vazgeçmeye çağırmıştı.

Bugün ise milyarder, Neo’nun Shiba Inu başlı Morpheus’a Dogecoin ile “çok para” kazanıp kazanamayacağını sorduğunu gösteren Matrix temalı bir meme paylaştı.

Buna karşılık cynocephalus, popüler meme kripto para biriminin aslında para olduğunu söyleyerek, ikonik Keanu Reeves karakterini fiat kazançlarına odaklanmamaya çağırdı.

Musk’ın “The Matrix” referanslarıyla Twitter’da gündeme gelmesi ilk değil. Musk Mayıs 2020’de de takipçilerini “kırmızı hapı” almaya teşvik etmişti. Bu terim, takipçilerinin toplumun sözde yalanlarına uyanmasını isteyen bazı radikal gruplar tarafından benimsendikten sonra oldukça aşağılayıcı bir çağrışım kazandı.

Geçen hafta gerçekleşen “The B Word” konferansında Musk, hükümeti “nihai şirket” olarak niteleyerek eleştirmişti. 

1 DOGE = 1 DOGE?

En son meme, dolar cinsinden fiyatlara takıntılı olmak istemeyen Bitcoin topluluğuna nüfuz eden “1 BTC = 1 BTC” totolojisinden türetilmiş gibi görünüyor.

Bu, kripto para biriminin 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 doların %73 altında işlem görmesi nedeniyle büyük zarar gören Dogecoin sahipleri için bir tür teselli işlevi görebilir.

Musk’ın en son hamlesi, şaka token’ının çıkmazını hafifletmedi ve sadece %3’lük hızlı bir fiyat artışına neden oldu.

elon musktan yeni dogecoin doge paylasimi 2

Bitcoin, maksimum token sayısı tam olarak 21 milyon ile sınırlandırıldığı için şişirilemezken, Dogecoin’in sonsuz bir arzı vardır.

Bir başka önde gelen Dogecoin destekçisi olan Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, enflasyonun Dogecoin’i başarılı bir para birimi yapabileceğini iddia etti.

Son Bitcoin etkinliği sırasında Musk, Dogecoin’in başarısının en ironik ve eğlenceli sonuç olacağını yineledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner