Yükleniyor...
Sponsored

Enjin Coin Nedir? Enjin Coin Yorum ve Geleceği 2022

Enjin, geliştiricilere Ethereum blok zincirinde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği veren bir yazılımdır Enjin Coin (ENJ), Ethereum blok zincirinde işlem gören bir ERC-20 tokenidir ve temel aldığı Enjin teknolojisi, NFT'ler, oyun ve diğer dağıtılmış uygulamalar için kullanılan bir ekosisteme güç sağlar.

enjin

Enjin, geliştiricilere Ethereum blok zincirinde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği veren bir yazılımdır

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Enjin Coin (ENJ), Ethereum blok zincirinde işlem gören bir ERC-20 tokenidir ve temel aldığı Enjin teknolojisi, NFT’ler, oyun ve diğer dağıtılmış uygulamalar için kullanılan bir ekosisteme güç sağlar. 

Enjin’in arkasındaki şirket, tümü Enjin Coin’in etrafında inşa edilmiş bir pazar yeri, cüzdan ve geliştirici platformu da dahil olmak üzere çeşitli blok zincir ürünleri işletmektedir. Enjin hakkında daha fazla bilgi edinmek ve dijital işlemler için nasıl satın alınacağını ve kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Enjin Coin Nedir?

Enjin, 2017 yılında Enjin şirketi tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir.  Enjin Coin, ERC-20 uyumlu bir jetondur; bu, bir Ethereum cüzdanı kullanarak onu gönderip alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak Enjin’in arkasındaki teknoloji, bu tek para birimini idare etmekten daha fazlasını yapıyor.

Enjin, oyunlarla entegre olacak şekilde tasarlanmıştır; Enjin Coin’i para birimi olarak kullanabilir ve NFT’leri satın almak, satmak ve takas etmek için Enjin cüzdanını kullanabilirsiniz. Örneğin, MMORPG oyuncuları, birden fazla oyunda kullanılabilen ve çevrimiçi bir pazarda kolayca takas edilebilen veya satılabilen Enjin’de bir öğe satın alabilir.

Enjin’in arkasındaki şirket Singapur’da bulunuyor ve Enjin platformunda kendi çözümlerini uygulamak için şirketlerle birlikte çalışıyor.

Enjin’in Özel Özellikleri

Birçok kripto para birimi, işlem yapmak veya değer elde etmek için dolar veya altın tuğlaya benzer şekilde kullanılan bir para birimidir. Enjin Coin de benzer şekilde ticarete açıktır, ancak platformundaki oyunlar, NFT’ler ve diğer varlıklar ve uygulamalar için daha odaklı bir kullanım durumu vardır.

Enjin pazarında satışa sunulan ürünler, Lost Relics ve Spirit Clash gibi oyunlarda kullanılabilir. Öğeleri diğer oyunculara aktarmak için ENJ’ye ihtiyacınız olacak. Bu, yerleşik kullanımı olmayan Dogecoin gibi bazı rakip para birimlerinden daha uygun olmasını sağlar. 

enj ecosystem 1634386381223
Enjin Ekosistemi

Enjin Nasıl Çalışır?

Enjin’in ana kullanım durumu, kullanıcıların oyunlar için sanal ürünleri yönetmesini ve depolamasını sağlamaktır. 

Bunlar, oyun içi para birimlerinden kılıçlar veya karakterler için aksesuarlar gibi benzersiz oyun öğelerini temsil eden jetonlara kadar değişebilir.

Oyun içi öğeler oluşturmak ve yok etmek için geliştiriciler aşağıdaki beş adımı tamamlar:

  • Edinme: Geliştiriciler ENJ satın alır 
  • Minting: Geliştiriciler, satın alınan ENJ’yi kullanarak oyun içi öğeler tasarlar
  • Oyun: Oyuncular jeton alır ve bunları oyun içinde çeşitli işlevler için kullanır
  • Ticaret: Oyuncular kendi aralarında jeton ticareti yapar
  • Erime: Oyuncular ENJ için jeton satar

Enjin ekibi, bu işlevleri etkinleştirmek için cüzdanlara ve ödeme platformlarına odaklanan kitleri içeren çeşitli SDK’lar oluşturdu. (Bu SDK’lar, bu öğeleri oluşturmak için ortak işlevler sunarak sanal ürünler oluşturmanın maliyetini ve karmaşıklığını en aza indirir.)

Enjin, SDK’ları ile birlikte bu öğelerin oyun içinde konuşlandırılmasına yardımcı olmak için uygulama programlama arayüzleri (API’ler) de oluşturmuştur.

Akıllı Cüzdan Motoru

Enjin, oyuncuların öğeleri depolayıp takas edebileceği ve platformun tüm özelliklerini birbirine bağlayan kendi yerel cüzdanına sahiptir.

Cüzdan, kullanıcıların şunları yapmasına olanak tanır: 

  1. Envanterlerini değerlendirin, birden fazla oyuna bağlanmalarını ve öğelerini her platformda kullanmalarını sağlayın.
  2. Enjin cüzdanı aracılığıyla kendi aralarında işlem yapın, yani oyun ortamının dışında madeni para ve eşya ticareti yapabilirler.
  3. ENJ için dijital ürünlerini sat. 

Enjin’i Kim Yarattı?

Enjin, 2009 yılında kurucu ortaklar Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından oluşturulan ve bir topluluk oyun platformu olarak kurulan kar amacı gütmeyen bir şirkettir.

2017 yılında Enjin, yeni blok zincirini oluşturmak için ENJ jetonlarını satarak yaklaşık 18,9 milyon dolar toplayan bir ilk madeni para teklifi (ICO) başlattı. Enjin 2018’de yayına girdi.

Enjin Coin Yorum ve Geleceği 2022

ENJ, geliştiricilerin Enjin platformunda oyun ortamları için öğeler basmasına olanak tanır. 

Sanal ürünleri basmak için geliştiricilerin ENJ’yi akıllı bir sözleşmeye kilitlemesi ve böylece öğeye bir değer ataması gerekir. Bir oyuncu bu eşyaları aldığında, bunları oyunlarda kullanabilir, başkalarıyla takas edebilir veya orijinal para basma maliyetine göre ENJ karşılığında satabilir. 

Satıldığında, bir ürün yok edilir ve akıllı sözleşmeye kilitlenen ENJ, ürünü satan kullanıcıya verilir.

Değerine ek olarak, diğer birçok kripto para birimi gibi, ENJ arzının sınırlı olması, yani şimdiye kadar sadece 1 milyar ENJ yaratılacağı anlamına geliyor.

Enjin’de varlıklar oluşturmak için ENJ’yi satın almaları gerektiğinden, yeni tür oyun içi varlıklar oluşturmak isteyen tüm geliştiriciler Enjin’in ilgisini çekebilir.

Yatırımcılar, oyun için dijital ürünlerle etkileşime girmenin daha şeffaf bir yolunu elde etmek isterlerse, ENJ’yi de ilgi çekici bulabilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x