Yükleniyor...

Enjin Coin (ENJ) Onaylı Oyun Kripto Parası Oldu! Fiyat Nasıl Etkilendi?

Enjin Coin (ENJ), Japonya'da oyunlar için kullanılacak ilk onaylı oyun kripto para birimi oldu.

enjin coin japonya

Enjin Coin (ENJ), Japonya’da oyunlar için kullanılacak ilk onaylı oyun kripto para birimi oldu. Enjin Coin (ENJ), ülkede kullanılmak üzere beyaz listeye alınan ilk oyun kripto para birimi olarak Japonya’nın katı düzenleyici engellerini aştı.

CoinDesk’te paylaşılan bir basın açıklamasına göre ENJ’ye, ülkenin kripto para borsalarını denetleyen kurum Japonya Sanal Para Borsası Birliği (JVCEA) tarafından resmi onay verildi. Token’ın 26 Ocak’ta Japonya’nın Coincheck borsasında listelenmesi bekleniyor, bu da kullanıcıların Japon yeniyle ENJ satın alabilecekleri anlamına geliyor.

ENJ, Enjin oyun ve uygulama ekosistemindeki kullanıcılar tarafından oluşturulduklarında değiştirilemeyen token’lara (NFT’ler) kilitlenen bir değer token’ı deposudur. Şirkete göre, bu NFT’ler tamamen yeni uygulama içi ekonomiler yaratma potansiyeli ile takas edilebilir ve entegre çapraz platform olabilir. Enjin’in CEO’su Maxim Blagov, şu açıklamaları yaptı:

“Super Mario’dan Pokémon ve Final Fantasy’ye Japonya, pop kültüründe kalıcı bir yere sahip olan öncü oyunlara ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en iyi blok zinciri oyunlarından bazılarının Japon oyun endüstrisinden geleceğine inanıyoruz.”

Coincheck, Japonya’nın en büyük lisanslı kripto para birimi pazar yerlerinden biridir ve ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından denetlenmektedir. FSA’nın kripto para listesi geçmişine göre ENJ, oyun kategorisinde ülke içindeki bir borsada listelenen ilk şirket.

ENJ’nin arkasındaki şirket olan Enjin, Japonya pazarına ilk kez 2019’da, Tokyo merkezli blok zinciri hızlandırıcısı HashPort ile ortaklık yaparak girdi. HashPort’un CEO’su Seihaku Yoshida, “Enjin, 2019’da Japon pazarına girme konusunda cesur bir taahhütte bulundu ve pazar koşullarından bağımsız olarak işlerini bu alanda büyütmeye kararlı” dedi.

Fiyata Etki Etti mi?

Enjin Coin (ENJ), Coingecko verilerine göre son 24 saatte %50, son 1 haftada ise %125 oranında değer kazandı. ENJ, bu haberle beraber yıl başından bu yana sürdürdüğü yükselişini hızlandırmış gibi görünüyor. Yine Coingecko verilerine göre kripto para birimi son 1 yılda %377 oranında yükseliş kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner