Yükleniyor...

EOS Neden Yükseldi? 21 Ağustos 2022

Kripto para piyasasında pazar günündeki yükselişiyle dikkat çeken isimlerden biri EOS oldu.

eos neden yukseldi 21 agustos 2022

Kripto para piyasasında pazar günündeki yükselişiyle dikkat çeken isimlerden biri EOS oldu. EOS’un Paribu ve BtcTurk gibi yerli borsalardaki 24 saatlik hacmi 222 milyon TL’yi aştı. EOS coin neden yükseldi, arttı?

EOS Coin Neden Yükseldi?

CoinGecko verilerine göre EOS coin, son 24 saatte yüzde 7.5’lik bir yükseliş yaşadı. Haberin yazımı sırasında ise EOS, 1.40 dolardan işlem görüyor. Aslında EOS’un yükseliş rallisi bir süredir devam ediyor. Bunun nedenlerinden biri de EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose’un kısa süre önce attığı bir tweet olarak görülüyor.

Rose, attığı tweette EOSIO’nun bir EOS hard fork’una yol açabilecek marka değişikliğine uğrayacağını söylemişti.

Yapılan hard ford, mevcut EOS ekosistemine bir yükseltme getirecek. EOSIO ağında çalışan tüm zincirleri birleştirmek için hard fork’un hayati önem taşıdığına dikkat çekti. 

Normalde, bir hard fork, EOS sahiplerinin bölünmelerden aynı miktarda token almasıyla zincirde bir bölünmeye yol açabilir. Ancak, Eylül ayında düzenlenmesi planlanan etkinlikten yeni bir tokenin çıkıp çıkmayacağı şimdilik doğrulanmadı.

Son zamanlarda kripto para piyasasının en gündem konularının başında Ethereum Merge yer alıyor. Merge’ün gerçekleşmesiyle birlikte ETH fiyatında da yükseliş bekleniyor. Tıpkı Merge gibi EOS hard forku da fiyat artışına etki eden bir açıklama olmuş gibi.

EOS’un artışı sadece fiyatta değil. DefiLama verilerine göre, kilitli toplam değer de yüzde 5.6 oranında artış göstermiş durumda.

EOS’un güncel durumunu aşağıdan takip edebilirsiniz:


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner