Yükleniyor...

Eski Ajana Göre Şeytani Bir Kripto Para Birimi Geliyor

Eski CIA ajanı Kevin Shipp, Microsoft'un kripto para birimi ve Lady Gaga hakkında şeytani bir komplo teorisi ortaya attı.

eski ajana gore seytani bir kripto para birimi geliyor

Eski CIA ajanı Kevin Shipp, Microsoft’un kripto para birimi ve Lady Gaga hakkında şeytani bir komplo teorisi ortaya attı.

Eski CIA ajanı Kevin Shipp, Twitter’da Microsoft’un kripto para patentinin şeytani bir komplo olduğu konusunda uçuk bir teori yayıyor. Shipp, yazılım devinin, HoloLens2 sanal gerçeklik başlığı için silinen reklamında tartışmalı Sırp sanatçı Marina Abramovic’e yer verdikten sonra bu konuda “netleştiğini” iddia ediyor.

https://twitter.com/Kevin_Shipp/status/1303883740427550720?s=20

Yenilikçi Bir Kripto Para

Daha önce de bildirildiği üzere Microsoft, Proof of Work algoritmasının bir biçimi olarak madencilik için beyin dalgaları ve vücut ısısını kullanan yenilikçi bir kripto para birimi için patent başvurusunda bulunmuştu:

“Vücut aktivitesi verileri, kullanıcının algılanan vücut aktivitesine göre oluşturulabilir. Kullanıcının cihazına iletişimsel olarak bağlanan bir kripto para birimi sistemi, vücut aktivite verilerinin kripto para birimi sistemi tarafından belirlenen bir veya daha fazla koşulu karşılayıp karşılamadığını doğrulayabilir ve vücut aktivitesi verileri doğrulanan kullanıcıya kripto para birimi verebilir.”

Sistem, karmaşık hesaplama görevlerini Bitcoin gibi büyük bir hesaplama gücü dağıtmadan bilinçsizce çözmeyi mümkün kılacaktı. Microsoft gibi teknoloji devleri genellikle telif hakkı ihlallerini engellemek için patent başvurusunda bulunduğundan, sistemin gerçek bir ürüne dönüşmemesi çok muhtemeldir.

Yeni Komplo Teorileri

Bununla birlikte, fütüristik konsept, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates hakkındaki yeni komplo teorileri için bir üreme alanı olmaya yetti. Patentin WO2020060606A1 numarası altında dosyalanmış olması da yardımcı olmadı. Rus Oscar ödüllü yönetmen Nikita Mikhalkov, “060606” bölümünü “biraz endişe verici” olarak nitelendirdi:

“060606 kısmı biraz endişe verici. Muhtemelen bunu anlıyorsunuz, değil mi? Bu bir tesadüf mü, yoksa Yuhanna Kıyameti’nde canavarın sayısı 666 olarak adlandırılan böyle bir sembolün kasıtlı bir seçimi mi?”

GaGa da İşin İçinde

2011’de CIA’ya dava açan Shipp, şimdi ünlüler hakkında popüler komplo teorilerini yayıyor. Shipp, son tweetlerinden birinde, Oscar ödüllü pop yıldızı Lady Gaga’nın 2013’te Abramovic’in öğrencisi olduktan ve “Spirit Cooking”e katıldıktan sonra uğursuz planın bir parçası haline geldiğini dile getiriyor.

Bilindiği üzere Abramovic, satanistlikle suçlanan sansasyonel isimlerden birisi. Bu nedenle de Microsoft, reklamlarında bu ismi kullandığı için tabiri caizse lince uğramıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner