Yükleniyor...

Eski CFTC Başkanı, Terra Konusunda SEC’i Destekledi

Eski CFTC Başkanı Timothy Massad, SEC'in Terraform Labs ve Do Kwon'a dava açmakta haklı olduğunu savundu.

do kwon sec hakli

Eski CFTC Başkanı Timothy Massad, SEC’in Terraform Labs ve Do Kwon’a dava açmakta haklı olduğunu savundu.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı olan Timothy Massad, kripto sektörüne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şu anda Harvard Kennedy School of Government’ta araştırma görevlisi olarak çalışan Massad, SEC’inDo Kwon ve Terraform Labs’e dava açmasını savundu. Ayrıca Massad, ABD banka düzenleyicilerinin şu anda stablecoin ihraççılarına lisans verebilecek bir çerçeve oluşturma yeteneğine sahip olduğunu söyledi.

Eski CFTC Başkanı: SEC Haklı!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Timothy Massad, SEC’in stablecoin ihraççısı Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon’a dava açmakta haklı olduğunu belirtti.

SEC’in haklı olma sebebine değinen Massad, yüzde 19 ila yüzde 20 getiri vadeden bir kripto para birimine yatırım yapmaya davet etmenin menkul kıymet olacağını aktardı. Terraform Labs kurucusu Do Kwon, stablecoin getirileri konusunda eli açık davranmış ve daha sonra milyarlarca dolarlık paranın buharlaşmasını sağlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde SEC, Terraform Labs ve Do Kwon hakkında suçlamalarda bulundu. Suçlamanın konusu, Kwon’un terraUSD (UST) algoritmik stablecoin’i hakkında yanlış yönlendirmelerde bulunması oldu. Şikayete göre, Terraform Labs ve Kwon, dolandırıcılık, kayıtsız menkul kıymet satışı ve kayıtsız menkul kıymet bazlı takas satışı yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner