Yükleniyor...

Eski FED Başkanı ve Kripto Para Destekçisi Yellen, Biden’ın Hazine Bakanı Olacak

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen, ABD Hazine Bakanlığı'nın bir sonraki başkanı olmaya hazırlanıyor.

eski fed baskani janet yellen

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir sonraki başkanı olmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere, ABD Başkanı seçilen Joe Biden, gelecek yıl göreve geldiği zaman Janet Yellen’ı hazinenin başına getirecek.

Yellen, enflasyonun nispeten düşük olduğu bir dönem olarak kabul edilen 2014 ile 2018 yılları arasında ABD Merkez Bankası’nı yöneten kişi olarak biliniyor.

Geçmişte yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in (BTC) hayranı olmadığını belirten Yellen, yine de ABD finansal düzenleyicilerinin blockchain ve kripto para projelerinin gelişmesine izin vermesi gerektiğini ve blockchain’in finansal sistem genelinde önemli etkileri olabileceğini belirtmişti.

Hazine Bakanı olarak Yellen, bazı finansal düzenleyicilerin kripto paraya yaklaşımını yeniden şekillendirebilir. Yellen’ın bakan olması durumunda, Mali Suçlar Uygulama Ağı (FinCEN), Yabancı Varlık Kontrol Bürosu (OFAC), İç Gelir Servisi (IRS) ve Para Birimi Muhasebe Ofisi, kendi yetkisi altında olacak bürolar.

Yellen’ın bakan olması ile birlikte, kripto paralara nasıl yaklaşacağı belirsizliğini korurken, geçmişte yaptığı açıklamalar, kripto para piyasası için olumlu olarak kabul edilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner