Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Eski FED Başkanı ve Kripto Para Destekçisi Yellen, Biden'ın Hazine Bakanı Olacak

Eski FED Başkanı ve Kripto Para Destekçisi Yellen, Biden’ın Hazine Bakanı Olacak

ABONE OL:google-news

Eski Federal Rezerv Başkanı Janet Yellen, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir sonraki başkanı olmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere, ABD Başkanı seçilen Joe Biden, gelecek yıl göreve geldiği zaman Janet Yellen’ı hazinenin başına getirecek.

Yellen, enflasyonun nispeten düşük olduğu bir dönem olarak kabul edilen 2014 ile 2018 yılları arasında ABD Merkez Bankası’nı yöneten kişi olarak biliniyor.

Geçmişte yaptığı açıklamalarda Bitcoin‘in (BTC) hayranı olmadığını belirten Yellen, yine de ABD finansal düzenleyicilerinin blockchain ve kripto para projelerinin gelişmesine izin vermesi gerektiğini ve blockchain’in finansal sistem genelinde önemli etkileri olabileceğini belirtmişti.

Hazine Bakanı olarak Yellen, bazı finansal düzenleyicilerin kripto paraya yaklaşımını yeniden şekillendirebilir. Yellen’ın bakan olması durumunda, Mali Suçlar Uygulama Ağı (FinCEN), Yabancı Varlık Kontrol Bürosu (OFAC), İç Gelir Servisi (IRS) ve Para Birimi Muhasebe Ofisi, kendi yetkisi altında olacak bürolar.

Yellen’ın bakan olması ile birlikte, kripto paralara nasıl yaklaşacağı belirsizliğini korurken, geçmişte yaptığı açıklamalar, kripto para piyasası için olumlu olarak kabul edilebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar