Yükleniyor...

SEC Eski Yetkilisi: Ripple’ın (XRP) Davayı Kazanma İhtimali Yüksek

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, Ripple'ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

eski sec yoneticisi ripplein xrp davayi kazanma ihtimali yuksek

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, Ripple’ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Hukuk firması Davis Polk’ün ortağı Hall, Thinking Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda SEC davasını “oldukça şaşırtıcı” bulduğunu söylüyor. Davayı inceleyen bir yargıcın, davanın “muhtemel bir yatırımcıya zarar vermiş gibi görünmediği” gerçeğinden etkileneceğini savunuyor:

“Jüri şunu söyleyebilir: ‘Eğer XRP bir sorunsa, 2012’den beri XRP’yi biliyorsunuzdur. Neden şimdi? Burada neler oluyor? ‘Bu yüzden, SEC’in XRP davasına iyi bir tercih olmayan gerçekçi bir duruşla başladığını düşünüyorum. Bu yüzden SEC’in bunu kaybetme ihtimali yüksek görünüyor.”

Hall, SEC’in Ripple aleyhindeki davasının kripto para sektöründeki genel netlik ihtiyacını vurguladığını iddia eden bir görüşle manşetlere çıkmıştı. Avukat, 2003-2005 yılları arasında SEC’te politika yönetme görevinde yer aldı.

Hall ayrıca ​​Ripple vakasının SEC’in gelecekte kripto para endüstrisini düzenleme yeteneğini tehdit edebileceğini de belirtti:

“Açıkçası, bölge mahkemesinde kaybederlerse ve çözmezlerse, kesinlikle itiraz edeceklerdir. Sonunda, tüm kripto para sektörünün her yerinde herhangi bir yetkiyi kullanmalarını çok zorlaştıran bir karar alabilirler. Ve bunun iyi bir şey olacağını düşünmüyorum.

Daha önce de söylediğim gibi, ABD federal menkul kıymetler yasalarının koruma sağlamak için tasarlandığı, burada mantıklı olabilecek bazı çıkarlar olduğunu düşünüyorum. Bu sektörde ne tür gereksinimler getirdiğiniz konusunda çok dikkatli olmalısınız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner