Yükleniyor...

Esteban Ordano Kimdir?

Esteban Ordano, Decentraland'ın kurucusudur.

Esteban ordano

Esteban Ordano, Decentraland’ın kurucusudur. Kripto para sektöründe önemli bir geçmişe sahip olan Ordano aslen Arjantinli bir yazılım mühendisidir.

Esteban Ordano Hayatı

Esteban Ordano, kripto para sektöründe önemli bir geçmişe sahip olan Arjantinli yazılım mühendisidir. Ordano, Ari Meilich ile birlikte Decentraland platformunu kurmuştur. 2009-2014 yılları arasında Buenos Aires Teknoloji Enstitüsü Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyan Ordano, 2011 yılında Hindistan merkezli bir bilişim teknolojileri hizmeti ve danışmanlık şirketi olan Infosys’te staj yaptı.

Ordano, çok sayıda şirkette kariyer yaptı. Güney Amerika İş Forumu’nda bilişim teknolojisi başkanı olarak görev yürüten Ordano, dâhili alana özgü bilgi yönetim sistemi tasarladı ve geliştirdi. Belirli bir süre boyunca Google’da site güvenilirliği mühendisliği stajyeri olarak çalıştı. Daha sonra Monits olarak bilinen Arjantin merkezli bir yazılım şirketinde proje yöneticisi ve teknik lider olarak çalışan Ordano, burada birbirinden farklı teknolojilerde çeşitli web ve mobil projelerinin geliştirilmesine öncülük etti.

Ordano, yine Google ekibine dâhil oldu ve bu kez yazılım mühendisliği stajyeri olarak çalıştı. Buenos Aires Teknoloji Enstitüsü’nde öğretim görevlisi olan Ordano, Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay’de yazılım mühendisi olarak görev yürüttü. Ordano, blokzincir endüstrisinde bir teknoloji şirketi olan Smart Contract Solutions’ı kurdu.

Söz konusu isim, 2017 yılında yazılım geliştiricisi Ari Meilich ile birlikte Decentraland projesini hayata geçirdi ve baş teknoloji sorumlusu olarak çalıştı. Ordano, Decentraland platformunun merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) olması üzerine söz konusu platformda danışmanlık rolünü üstlendi. Ordano, aynı zamanda Matic Network projesinin de danışmanlığını yaptı.

esteban ordano

Decentraland Nedir?

Decentraland, merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Söz konusu platform, blockchain tabanlı bir platformdur. Sanal mülklerin tasarlanması, oluşturulması ve satışının gerçekleştirilmesi hedefi doğrultusunda geliştirilen Decentraland, oyuncuların sanal mülkleri satın alabildiği ve söz konusu mülkleri sanal işletme olarak kullanabildikleri bir platformdur.

Oyuncular, burada sanal mülklerini paraya dönüştürebiliyor. Gelir elde etmek isteyen oyuncular, sanal mülkleri diğer oyunculara satma imkânına sahip oluyor. Decentraland projesi ile merkeziyetsiz serbest piyasa ekonomisi sanal dünyaya taşınıyor. Kullanıcılar, MANA tokenları ile LAND satın alabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner