Yükleniyor...

ETF’nin Mafya Babası: Bitcoin ETF’si Hiçbir Zaman Onaylanmayacak!

ABD merkezli bir banka olan Cantor Fitzgerald'da ETF grubunun kıdemli müdürü olan Reggie Browne, bir Bitcoin ETF'sinin düzenleyiciler tarafından hiçbir zaman onaylanmayacağını düşünüyor.

Bitcoin ETF Onayı

ABD merkezli bir banka olan Cantor Fitzgerald’da ETF grubunun kıdemli müdürü olan Reggie Browne, bir Bitcoin ETF’sinin düzenleyiciler tarafından hiçbir zaman onaylanmayacağını düşünüyor. ABD’li düzenleyicileri tatmin etmek için harekete geçen kripto varlık yöneticileri olmasına rağmen Forbes’in “ETF’lerin Mafya babası” olarak nitelendirdiği Browne, “yakında yok” diyerek Bitcoin ETF’sinin onayı için şüphelerini dile getirdi.

Browne, kripto para birimlerinin faaliyet gösterebileceği düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için düzenleyiciler tarafından bir Bitcoin ETF’sinin incelenerek onaylanma ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

Browne, “Henüz somut bir veri olmadığı için komisyonun olumlu yönde bir karar vermesi ve ETF’yi onaylaması çok zor.” diyor.

Bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması tarafından insanların umutlu olmasının nedeni ise 10. yıldönümünü kutlayan yeni gelişen pazarın olgunluk işareti veriyor olması. Böyle bir varlığın onay alması daha olgun bir piyasayı bekleyen düzenlemelere bağlıdır.

SEC şimdiye kadar dokuz Bitcoin ETF uygulamasını reddetti. Şimdilerde kripto para topluluğu varlık yöneticisi VanEck ve Blockchain startup’ı SolidX tarafından tasarlanan ETF uygulamasına bel bağlamış durumda.

VanEck Dijital Varlık Stratejileri Direktörü Gabor Gurbacs 1 Kasım’da Fox Business’a şunları söyledi:

Tam olarak onaya ne kadar yakın olduğumuzu bilmiyorum ama olabileceğimiz en yakın konumdayız. Amerika’nın bir Bitcoin ETF’si istiyor olduğu çok açık ve biz onu inşa etmek için buradayız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner