Yükleniyor...

ETF öncesi balinalar hareketli: Dikkat çeken işlemler!

Bitcoin spot ETF'ler için kader haftasına girilirken balina işlemleri 18 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

BTC Bitcoin balina

Bitcoin spot ETF’ler için kader haftasına girilirken balina işlemleri 18 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto para piyasasının gidişatını etkileyecek önemli etmenlerden birisi bu hafta gerçekleşebilir. SEC’nin bu hafta Bitcoin spot ETF başvuruları hakkında nihai bir karara varması bekleniliyor. Bitcoin spot ETF başvurularının onaylanması halinde ise kripto piyasasında boğa koşusunun yaşanılacağı düşünülüyor. Ancak bu boğa koşusu öncesinde BTC’nin düzeltme yapacağını düşünenlerin sayısı da önemli ölçüde artmış durumda.

Kripto piyasasının ETF gündemiyle girdiği bu haftaya, birkaç balinanın işlemleri damga vurdu. Balinaların özellikle BTC’de yaptığı işlemler dikkat çekti.

Bir balina BTC’de satış odaklı, diğeri ise biriktiriyor

Bitcoin spot ETF’lerin onaylanıp onaylanmayacağının belli olacağı bu haftaya balina aktivitesi damga vurdu. Zincir üstü verilere göre, balina hareketliliği 18 ayın zirvesine ulaştı. Balinalar özellikle BTC’de farklı stratejiye sahip.

The Data Nerd’in X platformundan yaptığı paylaşıma göre, bir balina merkezi borsalara BTC transfer etmeye başladı. Zincir üstü verilere göre balina, yaklaşık 50 milyon dolara tekabül eden 1.115 BTC’yi Binance’e yatırdı. Bu balinanın tek seferde yaptığı 50 milyon dolarlık işlemden ziyade önceki işlemleri dikkat çekti. Balina, son iki ayda ortalama 42.042 dolar fiyattan toplam 5.362 BTC’yi (225 milyon dolar) merkezi borsalara yatırdı. Balinanın elinde bulunan BTC’lerin maliyeti 31.980 dolar seviyesinde. Bu nedenle balinanın kâr satışı yaptığı düşünülüyor. Balinanın merkezi borsalara BTC taşımasının ETF kararı öncesinde olması ise kafa karıştırdı.

Bir başka balina, zincir üstü verilerden elde edilen bilgilere göre BTC biriktirmeye devam ediyor. Lookonchain tarafından paylaşılan balina aktivitesinde, yüklü miktarda gerçekleştirilen işlemler dikkat çekti.

Lookonchain’in X üzerinden yaptığı paylaşıma göre bir balina, son iki gün içerisinde Binance’ten 1.750 BTC çekti. Bu BTC’lerin ortalama değeri ise 75 milyon dolar civarında. Balinanın ortalama BTC maliyeti ise 43.953 dolar seviyesinde. Zincir üstü verilere yansıyan balina, 24 Ağustos’tan 2 Eylül’e kadar 26.444 dolardan 6.000 BTC (158 milyon dolar) biriktirdi.

Balina BTC’nin yükselişe geçtiği dönemde 3.000 BTC’yi Binance’e yatırdı. Al sat yaptığı düşünülen balinanın son işlemi ise Binance’ten BTC çekmek oldu. Bu nedenle balinanın aktivitesi yükseliş gelebileceğini düşündürttü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner