Yükleniyor...

Ether’in (ETH) Fiyatının Katalizörü Olduğu Değerlendirilen DeFi’de 1 Milyar Dolara Yaklaşıldı

Oyun değiştiren bir Blockchain kullanım şekli olan DeFi'deki (merkeziyetsiz finans) aktif sözleşmelerde kilitli kripto paranın toplam değeri 1 milyar dolara dayandı.

DeFi Ether ETH

Oyun değiştiren bir Blockchain kullanım şekli olan DeFi’deki (merkeziyetsiz finans) aktif sözleşmelerde kilitli kripto paranın toplam değeri 1 milyar dolara dayandı.

Tanınmış merkeziyetsiz finans kaşifi DeFi Pulse’nin sağladığı verilere göre, tüm DeFi uygulamalarında kilitli kripto paraların toplam değeri 1 milyar oldukça yaklaşmış durumda. 7 Şubat itibariyle DeFi’de işletilen para miktarı 981.8 milyon dolar olarak kaydedildi.

DeFi

981.8 milyon dolarlık paranın yüzde 66’dan fazlasının Ether’de saklandığı baz alınarak DeFi’nin Ether’in (ETH) fiyatının yükselmesine büyük oranda katkı sağladığı düşünülüyor. Geriye kalan değerin en büyük paydaşı ise MakerDAO’nun stablecoin’i DAI.

DeFi’nin geçen ay hızla büyüdü. Öyle ki, 31 Aralık 2019’dan bu yana DeFi uygulamaları tarafından işletilen kripto paraların değeri yaklaşık yüzde 50 oranında arttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x