Yükleniyor...

Ethereum 200 Dolar Seviyesine Hazırlanıyor

Tıpkı kripto para piyasasının geri kalanı gibi, Ethereum da gün içinde son derece iyi bir performans gösterdi.

ETH yükseli

Tıpkı kripto para piyasasının geri kalanı gibi, Ethereum da gün içinde son derece iyi bir performans gösterdi. Çarşamba günü 183 dolar civarında işlem gören ikinci en büyük kripto para birimi, Bitcoin türevleri pazarındaki kısa bir sıkışma ile 195 dolara kadar yükseldi ve bu da varlığı 30 dakikadan daha kısa bir sürede %10 oranında yükseltti.

Haberin yazım anı itibariyle ETH (+3.24) ile 187.58 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Ancak Ethereum, bu rallide pazar lideri Bitcoin kadar fayda görmedi ve sadece %4’lük bir artış sağladı. Düşük performans muhtemelen kripto para biriminin dün Bitcoin’den daha iyi performans göstermesinden kaynaklanıyordu.

Analistlere Göre Ethereum Daha Da Yükselebilir

“Kara Perşembe” çöküşünden bu yana Ethereum’un ilk kez 190 dolarlık fiyat bölgesinde koşmasıyla analistler, ETH için çok daha yüksek fiyatların görülebileceğini söyledi.

Bu hareket öncesinde kripto para trader’ı Hsaka, son fiyat hareketinin ETH’nin “önemli 175-180 dolar bölgesini kırdığına” katkı sağladığından artık daha yüksek fiyat seviyelerini görmenin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Nitekim ETH bu yılın Ocak ayında nihayet bu bölgeyi geçtiğinde, hızlıca 290 dolar seviyesine ilerledi ancak geçen yılın Kasım ayında destek kaybolduktan sonra varlık, 120 dolara hızlı bir şekilde düştü.

Bu yükseliş hissi, bir kripto para trader’ının Ethereum’un “2017 pump’ında olduğu gibi “tam bir geri çekilme sürecinde olduğunu” söyleyen kripto para traderları tarafından da dile getirildi.

Kripto para analisti ters bir grafiğe atıfta bulunurken, gerçekte ETH 148 dolar desteğinden temiz bir sıçrama yaptı ve bu da boğalar için iyi oldu. “Tam geri çekilme” önümüzdeki haftalar içinde Ethereum’u 290 dolar seviyesine götürecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner