Yükleniyor...

Ethereum Bu Ölçütte Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Glassnode'dan alınan son verilere göre, içinde en az bir ETH bulunan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ethereum bu olcutte tum zamanlarin en yuksek seviyesinde

Glassnode’dan alınan son verilere göre, içinde en az bir ETH bulunan Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode, bu adreslerin sayısını 1.170.598 olarak açıkladı.

Ethereum bu yaz bir hayli hareketlendi. Bunun nedeni ise, Ethereum’un bugünün verileriyle yaklaşık 13 milyar dolarlık kilitli varlığın olduğu merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü ve lending protokolleri gibi finansal ürünlerin bel kemiği olması.

Temmuz ayında, en az bir ETH’ye sahip olan 1.076 milyon Ethereum adresi vardı. Eylül ayına kadar bu rakama 50.000 yeni adres daha eklendi ve %4.6 artışla 1.126 milyona ulaştı.

Ancak yine de bu artış, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1.300 dolara ulaştığı 2017’nin sonunda başlayan ralli ile karşılaştırıldığında hiçbir şey değil.

1 Ocak 2017’de, en az 1 ETH’ye sahip sadece 65.907 Ethereum adresi vardı. Ancak Ocak 2018’de, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında %1224 artış gösterdi ve 872.783’e ulaştı.

ETH adreslerindeki artışın sektörün sağlıklı olduğuna işaret ettiği söylenebilir. Veriye konu olan tüm adresler bireylere ait olmasa da son zamanlardaki belirgin artış, insanların Ethereum’a daha fazla önem verdiğini gösteriyor.

Ethereum, yayın saati itibariyle 483 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner