Yükleniyor...

Ethereum’da Yakılan CryptoPunk NFT’si, Bitcoin Yazıtına Bağlandı

Yaklaşık 95 bin dolar değerindeki CryptoPunk NFT’si, Ethereum üzerinde yakıldıktan sonra Bitcoin Ordinals yazıtına eklendi.

CryptoPunks 4.5 Milyon Dolarlik NFT Satisi Gerceklestirdi

Yaklaşık 95 bin dolar değerindeki CryptoPunk NFT’si, Ethereum üzerinde yakıldıktan sonra Bitcoin Ordinals yazıtına eklendi. 

Hafta sonu yaklaşık 55 ETH’ye alıcı bulan CryptoPunk #8611, satıldıktan kısa bir süre sonra yakıldı ve Bitcoin üzerinde Ordinals yazıtı olarak yeniden oluşturuldu. Ordinals, token’lar ve NFT’ler için yerel desteği olmamasına rağmen Bitcoin üzerinde NFT tipi varlıklar oluşturmak için bu yılın başlarında piyasaya sürüldü. 

Girişimi Hayata Geçirmek İçin 150 Kişi Fonlarını Bir Araya Getirdi

Mayıs ayında duyurulan BRC-721E token standardı, kullanıcıların NFT’leri Ethereum’dan Bitcoin Ordinals’a teleburning yoluyla taşımaları için köprü sağlıyor.

Decrypt‘in haberine göre bu hamlenin arkasındaki fikir, Bitcoin Bandits NFT  topluluğu tarafından desteklenen Wolf Capital geliştiricisi Nathan Stein tarafından ortaya atıldı. Yaklaşık 150 kişi, NFT’nin Ethereum’dan Bitcoin’e sembolik geçişini göstermeyi amaçlayan bu girişim için fonlarını bir araya getirdi. 

Bu girişim, Ethereum’dan Bitcoin’e kasıtlı olarak geçiş yapan ilk CryptoPunk gibi görünse de, daha önce de gerçekleşmişti. Mart ayında, Brandon Riley’e ait olan ve 77 ETH değerindeki CryptoPunk #685, yanlışlıkla bir yanma adresine gönderilmiş ve yatırımcı için önemli bir kayıba neden olmuştu. Bunun üzerine topluluk üyesi Olliesblog, ilk CryptoPunk Ordinal’i olmak üzere NFT’yi Bitcoin üzerinde yeniden kullanıma sundu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner