Yükleniyor...

Güvenlik Açığını Keşfeden CertiK, Sui’den 500 Bin Dolar Ödül Aldı

Blokzincir güvenlik firması CertiK, Sui blokzincirini bozma potansiyeline sahip bir tehdidi tanımladıktan sonra Sui ağından 500 bin dolar ödül aldı.

certiK

Blokzincir güvenlik firması CertiK, Sui blokzincirini bozma potansiyeline sahip bir tehdidi tanımladıktan sonra Sui ağından 500 bin dolar ödül aldı. 

CertiK ekibi, Cointelegraph’a gönderdiği duyuruda, HamsterWheel olarak adlandırılan güvenlik açığının, düğümleri çökertmek suretiyle blokzincirlerini durdurmaya odaklanan geleneksel saldırılardan farklı olduğunu vurguladı. Gerçekleştirilen bu saldırı, düğümleri tuzağa düşürerek yeni işlemler gerçekleştirmeden işlem yapmalarına izin veriyor. 

Sui, Potansiyel Zararları Önlemek İçin Adım Attı

Güvenlik açığını keşfettikten sonra Sui‘ye bildiren CertiK’in güvenlik tehdidine yanıt veren Sui ağı, saldırının blokzincirine verebileceği potansiyel zararları önlemek için düzeltmeler uyguladı. 

Gelişmelerin ardından Sui, CertiK’in çabalarını takdir etmek için güvenlik şirketine 500.000 dolarlık ödül verdi. CertiK’e göre bu durum, hata ödül programlarının ve proaktif güvenlik çabalarının önemi vurguluyor. Konu ile ilgili açıklama yapan CertiK baş güvenlik sorumlusu Kang Li, blokzincir ağlarına yönelik tehditlerin sürekli geliştiğini söyledi. 

Li yaptığı açıklamanın devamında: “HamsterWheel saldırısının keşfi, blokzinciri ağlarına yönelik tehditlerin gelişen karmaşıklığını gösteriyor” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamalara göre, daha fazla teknik ayrıntının ilerleyen süreçte açıklanması ve kullanıma sunulması bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner