Yükleniyor...

Ethereum (ETH), 2.000 Doların Kapısında!

Shapella güncellemesinde sonrasında rüzgarı arkasına alan Ethereum (ETH) 2 bin dolara meydan okumaya başladı.

eth

Shapella güncellemesinde sonrasında rüzgarı arkasına alan Ethereum (ETH) 2 bin dolara meydan okumaya başladı.

13 Nisan’ın gece saatlerinde Shapella güncellemesini başarıyla gerçekleştiren ETH, adeta 2.000 dolara göz dikti. Haberin yazımı itibariyle 1.980 dolar seviyelerinde seyreden öncü kripto para, kısa zamanlı rekor fiyatını deneyecek gibi duruyor. Yaklaşık 7 aydır bu seviyeleri göremeyen ETH, Shapella güncellemesinden yoğun destek alarak, fiyat hareketini yukarı yönlü devam ettiriyor. Güncellemeden sonra şiddetli fiyat eğilimi gözükmemişti. Son saatlerde artışa geçen ETH, bugünü yüzde 5,83’lük bir yükselişle sürdürüyor.

Ethereum’da (ETH) Yükseliş Devam mı?

Bu soruyu cevaplayabilmemiz için bakmamız gereken başlıca etmenlerden biri Bitcoin’dir (BTC). Kripto paraların lideri yaklaşık olarak iki gündür 30.000 dolar fiyatlarında geziniyor. Henüz net olarak rotasını belirlemeyen BTC, aslında doğrudan doğruya olmasada, birçok kripto paranın hareketini kısıtlıyor.

ETH bazlı yükselişlerin başında, BTC’nin 30.000 dolar üzerinde fiyatlaması geliyor. Psikolojik ve teknik açıdan değerli olan bu seviye, tüm kripto piyasasına yön verecek başlıca madde. Şuanlık Shapella furyasının desteğini alan ETH, BTC’ninde eşliğinde yükselişine devam edebilir gözüküyor.

Ekran Resmi 2023 04 13 13.17.10

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner