Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Bu Direnci Kıramazsa 300 Dolara Düşebilir!

Ethereum, son 24 saatte güçlü bir performans gösterdi.

Ethereum ETH Bu Direnci Kiramazsa 300 Dolara Dusebilir

Ethereum, son 24 saatte güçlü bir performans gösterdi. Kripto para birimi 360 dolara hareket ederken, gün içinde en yüksek fiyatına ulaştı. Haberin yazımı itibariyle ise lider altcoin 354 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bu yükseliş fiyat hareketi olsa da, Ethereum mevcut fiyatın üzerinde birçok direnç gördü.
Analistler, Ethereum’un 360 dolar seviyesini aşıp desteğe çevirememesinin, kripto parayı bir düşüşe maruz bıraktığını söylüyor.

ethereum grafik 1
Kaynak: TradingView

Bitcoin, günün sonunda ETH’nin fiyat hareketini etkileyebilir. Analistler, kripto para piyasasının geri kalanının hareket edeceği yönü belirlemek için önümüzdeki günlerde Bitcoin ve Ethereum’u izlemeli.

Ethereum, Anahtar Direnci Geçemediğinden Düşmeye Hazırlanıyor

Ethereum’un 365-375 dolar bölgesindeki dirençleri geçememesi, uzman analistlere göre güçlü bir düzeltmeye neden olabilir.

Bir kripto para analisti ve Amsterdam Borsası’nda bir trader olan Michael Van De Poppe, kripto para biriminin bu direnci geçememesi durumunda 300 dolara düşebileceğini, ardından biraz daha düşüş yaşanabileceğini söylüyor. Bu bölge, son iki ayda birçok ETH düzeltmesinin dibe vurduğu yer olduğu için önemlidir.

“ETH yukarı doğru hareket ediyor ve bu iyi. Ancak, kritik engelin kırılması için direnç 366-375 dolar civarında. Bu kırılırsa, ETH 415 $ ‘a hazırdır. Değilse, 4. çeyrekte daha fazla düzeltici hareket için olası bir seviye olarak 280 $’a gideceğini varsayıyorum.”

Tüm Gözler Bitcoin’de

Bitcoin’in fiyat hareketleri, diğer tüm altcoin hareketlerini de belirleyecektir.

Analistler, kripto paranın Pazar akşamı 11.000 dolara yükselmesinin ardından BTC konusunda iyimser. Artış, birçok kişiye kısa vadeli eğilimin düşüşün aksine yükseliş eğilimi gösterdiğini gösterdi.

Bir analist aşağıdaki grafiği paylaştı. Bitcoin’in son fiyat hareketinin, kripto para biriminin tarihsel bir destekten geri dönmesi açısından çok önemli olduğunu gösteriyor.

bitcoin grafigi

Kripto para analisti MacroCRG (Twitter’da @MacroCRG) tarafından yapılan yukarıdaki analiz i2017’nin başından bu yana BTC’nin makro fiyat hareketinin tablosunu gözler önüne seriyor.Bitcoin fiyatındaki daha fazla kazanç, iki pazar birbiriyle bir şekilde ilişkili olduğundan Ethereum’u yükseltir.

Yine de BTC ve ETH’nin kesin fiyat performansları, temel trendlerin farklı yönlerdeki hareketlerin büyüklüğünü yönlendirmesiyle farklılaşmaktadır. Son aylarda görüldüğü gibi Ethereum, merkeziyetsiz finanstaki trendler nedeniyle Bitcoin’den büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner