Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 18 Ocak 2023

2023'e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token'larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti.

ethereum 2

2023’e girmemizle birlikte kripto para piyasasında kimi token’larda ufak çaplı da olsa yükselişler gerçekleşti. Bu yükselişlerin yanı sıra bekleneni vermeyenler arasında önde gelen altcoin’lerden olan ETH vardı.

Ethereum (ETH) CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 3,3 düşüş kaydetti.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum, 2013 Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında Vitalik Buterin tarafından tanıtılan, Blockchain üzerinde akıllı uygulama çalıştırmaya olanak sağlayan merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir Blockchain’dir.

image 374
Ethereum’un günlük grafiği

ETH’nin günlük grafiğine baktığımızda 1600 dolar bölgesinden şiddetli bir şekilde 1250 dolara gerilediğini görebiliyoruz. Buradan sonra ETH’de sular durulmamış, fiyat inişli çıkışlı devam etmiş. ETH’de bir sonraki hedef 1700 dolar bölgesi olabilir. Bunun dışında bir düşüş senaryosunda da fiyat bizleri 1300 dolara kadar geriletebilir.

Satıcılar piyasadaki hakimiyetlerini sıkılaştırdıkça, Ethereum son birkaç saat içinde fiyatlarda keskin bir düşüş gördü. ETH/USD önceki 1.509$ desteğinin altına düştü ve şu anda 1.544 dolardan işlem görüyor. Teknik göstergeler, Ethereum’un fiyat hareketinin kısa vadede düşüş eğilimini sürdüreceğini gösterebilecek düşüş sinyalleri gösteriyor. Boğalar ETH’yi 1.602 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarmazsa, Ethereum’un fiyatı önümüzdeki günlerde düşmeye devam edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner