Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: 23 Eylül 2020

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 345 dolar ve 350 dolar direnç seviyelerinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor.

eth fiyat analizi ethereum 23 eylul 2020

Ethereum (ETH), ABD doları karşısında 345 dolar ve 350 dolar direnç seviyelerinin üzerinde toparlanmaya çalışıyor. ETH fiyatı, 355 doların üzerine çıkmadığı sürece 330 doların altında devam edecek.

Ethereum fiyatını ufak bir rakam daha yükseldi ancak 350 dolar seviyesinin üzerine çıkamadı. Fiyat 345 doların altında bulunuyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında. Saatlik ETH/USD grafiğinde 340 dolara yakın destekle önemli bir üçgeninin altında bir kırılma oldu. Paritenin düşmeye devam etmesi muhtemel ve 330 dolarlık düşük seviyeyi bile kırabilir.

Ethereum Fiyatı Kayıpları Hızlandırabilir

Dün, Ethereum’da 355 dolarlık destek seviyesinin altında keskin bir düşüş gördük. ETH fiyatı 340 dolar seviyesini bile kırdı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altına yerleşti.

eth analizi

331 dolardan yeni bir haftalık düşük seviyeyle işlem gören ETH son zamanlarda yukarı yönlü bir düzeltmeye başladı. 340 dolar seviyesinin üzerinde bir iyileşme dalgası vardı. Bununla birlikte, fiyat 350 dolarlık direncin üzerinde devam etmekte zorlandı. Daha sonra yeni bir düşüş tepkisi oldu ve ETH/USD saatlik grafikte 340 dolara yakın destekle kilit bir üçgen formasyonunun altında bir kırılma oldu. Parite şu anda 340 doların hemen altında işlem görüyor ve satış baskısında bir artışla karşı karşıya.

Popüler analist Aayush Jindal’a göre eğer fiyat düşmeye devam ederse, 331 dolar ve 330 doların altında daha fazla kayıp riski var. Bir sonraki büyük destek 320 dolar seviyesine yakın ve bunun altında fiyat 310 dolarlık desteği yeniden test edebilir.

ETH’de Yükselme İhtimali Var mı?

Ethereum yeni bir iyileşme dalgası başlatırsa, Jindal’a göre 350 dolar seviyesinin yakınında engellerle karşılaşabilir. İlk büyük direnç, 355 dolar seviyesine yakın. 355 dolarlık direncin üzerinde başarılı bir kapanış, ETH’yi daha da yukarı çekebilir. Belirtilen durumda, önümüzdeki seanslarda 365 dolar ve 370 dolar seviyelerinin üzerinde iyi bir iyileşme şansı var.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD: ETH / USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş hareket ediyor.
  • Saatlik RS: IETH / USD için RSI hala 50 seviyesinin oldukça altında.
  • Ana Destek Seviyesi: 330 ABD doları
  • Ana Direnç Seviyesi: 355 Dolar

Ethereum (ETH) yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 337 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin son 24 saatte %1.25 oranında değer kaybı yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner