Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Düşüş mü Yaşanacak Yükseliş mi?

Ethereum (ETH), ABD Doları karşısında 335 dolarlık yükselişten sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.

ethereumda eth yükseliş mi yaşanacak düşüş mü

Ethereum (ETH), ABD Doları karşısında 335 dolarlık yükselişten sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. ETH yazının yazıldığı sırada 321 dolardan işlem görüyordu.  Analist Aayush Jindal kripto para biriminin 100 saatlik SMA civarında büyük bir destek bölgesine yaklaştığını ifade ediyor.

Ethereum yükseliş momentumunu kaybediyor ve şu anda 320 dolardan işlem görüyor. Analiste göre fiyatın 305 dolar veya 100 saatlik basit hareketli ortalama civarında güçlü bir alım ilgisi bulması muhtemeldir. ETH / USD’nin saatlik çizelgesinde 318 dolara yakın destekle yükselen bir kanalın altında bir kırılma oldu. Parite, yakın vadede yukarı yönlü seyrini sürdürmek için 300 dolarlık desteğin üzerinde kalmalıdır.

345 Dolara Kadar Çıkabilir

Ethereum’da 330 doların üzerinde bir artış oldu. ETH fiyatı aylık en yüksek 335 dolardan işlem gördü ve fiyat 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerine çıktı.

Fiyat şu anda daha düşük ve 325 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. ETH / USD saatlik grafikte 318 dolara yakın destek ile yükselen bir kanalın altında bir kırılma oldu. Parite şimdi 325 dolar seviyesinin altında işlem görüyor, ancak olumsuz yönde birçok destek var. İlk destek, son yukarı doğru hareketin %76.4 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Lider altcoin’de ilk büyük destek 310 veya 307 dolar seviyesine yakın. Ana destek 302 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın.

Artan yönde, fiyat 325 dolar seviyelerine yakın bir engelle karşılaşabilir. 325 dolarlık direncin üzerinde başarılı bir kırılma, 335 dolara ve hatta 345 dolara doğru gitmek için kapıları açabilir.

ETH İçin Ayı Senaryosu

Ayı senaryosu söz konusu olursa ETH fiyatının 315 dolardan başlayan birçok destek bulması muhtemel. Arıza desteği şu anda 100 saatlik SMA ile çakışan 302  ve 300 dolar seviyelerinin yakınında oluşuyor. 300 dolar seviyesinin (pivot bölgesi) altında aşağı yönlü bir kırılma varsa, fiyatın 285 dolar destek bölgesine doğru düşmesi muhtemeldir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD: ETH / USD için MACD şimdi düşüş bölgesinde hızlanıyor.

Saatlik RSI: ETH / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin altına düşüyor.

Büyük Destek Seviyesi: 315 dolar

Büyük Direnç Seviyesi: 325 dolar

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner