Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Fiyatını Aya Çıkaracak 6 Faktör

Gnosis ürün lideri ve araştırmacı Eric Conner, Ethereum'un (ETH) fiyatını orta ve uzun vadede aya çıkaracak altı temel faktörü sıraladı.

Ethereum’u ETH Aya Gönderecek 6 Faktör scaled

Gnosis ürün lideri ve araştırmacı Eric Conner, Ethereum’un (ETH) fiyatını orta ve uzun vadede aya çıkaracak altı temel faktörü sıraladı. Conner, aşağıdaki altı faktörün önümüzdeki 12 ay boyunca Ethereum’un fiyatının yükselmesini sağlayacağını belirtti:

  • Merkezi olmayan finansın (DeFi) hızlı yükselişi
  • Mainnet’te gizlilik çözümleri
  • İkincil katman ölçeklendirme
  • Ethereum 2.0 lansmanı
  • Ethereum 2.0 ile üstün para politikası
  • Rakiplerin Ethereum’un büyümesiyle mücadelesi

Yukarıda faktörlerin tümü, en büyük ikinci kripto parayı veri işlemede daha verimli bir hale getirmek için Ethereum’un açık kaynaklı geliştirici ekosisteminin vizyonu ile uyumlu.

DeFi, geçtiğimiz yıl boyunca büyük bir sıçrama yaptı. DefiPulse’nin sunduğu verilere göre, 3.1 milyon ETH DeFi uygulamalarında kilitlenmiş durumda. Krediler, ödemeler, türevler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse tüm finansal hizmetleri içeren DeFi’nin sorunsuz çalışması için ölçeklenebilirlik, ETH 2.0 ve para politikasının en iyi şekilde uygulanması oldukça önemli.

Ölçeklenebilirlik Sorununun Giderilmesi Gerekiyor

Ölçeklenebilirlik önemli bir konudur çünkü DeFi ile ödeme verileri gibi gizli bilgiler bir zincirde işlenir. Kullanıcı sayısı arttıkça ağa aşırı yüklenilir ve bu durum ağın tıkanmasına neden olabilir. Para politikasındaki ve Ethereum 2.0’daki gelişmeler, birçok kullanıcı ve yatırımcı için henüz belirsiz kavramlardır ancak özellikle DeFi kullanımı mevcut seviyeleri aşarsa ETH bazı sıkıntılar yaşayabilir.

DeFi’nin önümüzdeki yıllarda Ethereum için birincil kullanım örneği olacağını varsayarsak, ölçeklenebilirlik temel meseledir ve para politikası veya finansal verim gibi diğer unsurların da benzer şekilde gelişmesi gerekiyor.

Conner, Ethereum’un DeFi için önemli talebi desteklemede başarılı olmak için gerekli olan tüm unsurlara sahip olduğunu belirtti. Bu, Ethereum’un küresel piyasalardaki en iyi Blockchain akıllı sözleşme protokolü konumunu korumasına izin verecek.

Daha sıkı geliştirici toplulukları ve iyi finanse edilmiş operasyonları olan daha küçük Blockchain ağlarıyla karşılaştırıldığında Ethereum Blockchain’e değişiklik önermek, uygulamak ve entegre etmek genellikle daha zordur.

Aynı sorun, Bitcoin dahil olmak üzere her büyük Blockchain ağları için de geçerlidir. Bu nedenle, Ethereum’un yeni değişiklikleri uygulama hızında daha küçük Blockchain ağlarına kıyasla dezavantajlı olduğu varsayılabilir

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner