Yükleniyor...

Altcoin yatırımcıları tetikte olsun: ETH’de kritik saatler!

Kritik bir fiyat aralığında seyreden Ethereum (ETH) kısa bir süre içinde altcoin'lerin kaderini çizecek.

ethereum eth

Kritik bir fiyat aralığında seyreden Ethereum (ETH) kısa bir süre içinde altcoin’lerin kaderini çizecek.

Spot ETH ETF gündemine dair haberler ile ön plana çıkan altcoin’lerin amirali, teknik açıdan kafaları karıştırdı. Birkaç gündür kısa bir fiyat aralığında gidip gelen Ethereum (ETH), henüz altcoin’lerin yükselişine tam olarak izin vermiş değil. Peki ETH’de yükseliş senaryosu nasıl başlayabilir? Altcoin rallisi için ETH‘de dikkate almamız gereken seviyeler hangileridir?

Ethereum (ETH) için spot ETF’ler belirleyici olacak!

Kripto para gündemini Bitcoin halving’i sarmış durumda. Haftalardır merakla beklenen halving’e 20 günden az bir süre kaldı. BTC ödüllerinin yarıya indirileceği halving, ETH’yi gündem olarak arka plana itti. Fakat, halving’in tamamlanmasıyla oklar ETH‘yi gösterecektir. Spot ETH ETF’leriyle ilgili kararlara giderek yaklaşılması hem Ethereum hem de altcoin’lere olan talebi artıracaktır. Bu taraftan gelebilecek pozitif haberler ise fiyat akışını doğrudan yukarı çekecektir.

eth ethereum

Haberin yazımı itibarıyla 3528 dolardan el değiştiren Ethereum (ETH), Spot ETF’deki gelişmeler ve 3640 doları aşmasıyla boğa koşusuna başlayabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 3970 – 4373 ve 4800 dolar seviyeleri direnç bölgesi olarak takip edilebilir. 4800 doların hacimli kırılımı, altcoin boğasının habercisi olacaktır.

Spot ETF’lerden olumsuz haberlerin gelmesi veya BTC’nin hakimiyetini sürdürmesi gibi unsurlar ise ETH’yi sırasıyla 3294 – 3000 ve 2720 dolara çekebilir. Kısacası, kripto yatırımcılarının büyük hevesler ile beklediği altcoin rallisi, Ethereum’un ellerinde şekillenecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner