Yükleniyor...

Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Büyük Yükselişini Sürdürecek mi? Veri Analiz Şirketi Santiment Açıkladı

Kripto para analiz firması Santiment, Ethereum (ETH) ve Ripple’ın (XRP) büyük kazançlar elde ettikten sonra daha fazla yükselmeye hazır olup olmadığını inceliyor.

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi

Kripto para analiz firması Santiment, Ethereum (ETH) ve Ripple’ın (XRP) büyük kazançlar elde ettikten sonra daha fazla yükselmeye hazır olup olmadığını inceliyor. 

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Ethereum, Mart ayındaki işlem gördüğü yaklaşık 1.566 dolar seviyesinden bu hafta 2.544 dolara kadar yükseldi. Santiment, en son ETH fiyat analizini bu Perşembe günü yayımlayarak, piyasa değerine göre en büyük ikinci varlığın tek ve uzun bir yükseliş hareketiyle 3.000 dolara yükselme olasılığını değerlendirdi.

Firma, Ethereum adres etkinliğinin istikrarlı bir yükseliş trendi izlediğini belirterek, ETH’nin bazı teknik yükseliş sinyalleri verdiğini söylüyor: 

“Adres etkinliği, net ve güzel bir artış gösteriyor.”

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi

Santiment, Ethereum’un taze sermaye alıcısı olduğunu ekliyor.

“Ethereum’a yatırılan dolarların ortalama yaşı, yeni paranın geldiğini ve hareketsiz yatırımların hareket ettiğini açıkça gösteriyor.”

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi 1

Ancak Santiment, alım satım hacminin özellikle yüksek olmadığını ve ağdaki geliştirme faaliyetlerinin kafaları çevirmeye yetmediğini bildirdi.

“Geliştirme faaliyet oranları, benzer şekilde, gerçekten çok güçlü büyüme işaretleri göstermiyor. Yine de Github sunumları, Ethereum’un 2015’teki ilk çıkışından önemli ölçüde daha yüksek.”

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi 2

Santiment ayrıca, ETH’nin düşüş sinyalleri verdiğini de not ederek, son otuz gündeki ortalama trader getirilerinin oldukça yüksek olduğunu ve bunun da varlığın kısa vadede zirveye çıktığının bir işareti olabileceğini belirtti.

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi 3

Ek olarak, firma, çok yüksek Ethereum gas ücretlerinin yatırımcıları platformu kullanmaya devam etmekten caydırabileceği konusunda uyardı. Önde gelen akıllı sözleşme platformundaki ortalama gas ücretleri, yılın başında 2 doların altındayken şimdi 7.40 dolara kadar yükseldi. 

Ripple’a (XRP) gelince Santiment, Ripple’ın yerel token’ının sadece otuz günde %240 yükseldikten sonra soğuma zamanı geldiğini söylüyor.

Santiment, XRP’nin USD karşısındaki grafiğinin nispeten yükseliş yanlısı görünmesine ve daha yüksek yüksekler ve daha yüksek dipler oluşturmasına rağmen, yukarı yönlü yörüngesine devam etmeden önce muhtemelen duraklaması gerekeceği konusunda trader’ları uyarıyor:

“XRP’nin MVRV 30D’si (metrik, son 30 gün içinde hareket eden XRP token’larına sahip olanların ortalama kar veya zararını her bir token’ın en son taşındığındaki fiyata göre gösterir) son bir yılda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu, XRP’nin şu anda aşırı değerli bir bölgede olduğunu ve insanlara kar almaları için yüksek bir teşvik sağladığını gösteriyor.”

ethereum eth ve ripple xrp buyuk yukselisini surdurecek mi veri analiz sirketi santiment acikladi 4

Firma ayrıca XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak işlem gördüğünü iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açtığı davada Ripple’ın resmen netleştiğinde, yani varlığın yükselişine devam edebileceğini ekliyor.

“XRP ile ilgili tüm belirsizliği ortadan kaldırabildiklerinde, bu piyasaya yükselmeye devam etmesi için başka bir yeşil ışık yakacak. O zamana kadar rahatlama zamanı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner