Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Yeni Bir Boğa Koşusuna Mı Hazırlanıyor?

Kripto para piyasasında tüm gözler Ethereum’un üzerinde

eth rekor 1

Kripto para piyasasında tüm gözler Ethereum’un üzerinde. Piyasa değerine göre en popüler ikinci kripto para birimi ETH’nin 3 yıl aranın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmayı başarmasıyla önde gelen analistlerden de devasa fiyat tahminleri gelmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum ağındaki aktivitenin artması ve ETH’de tüm zamanların en yüksek seviyesinin geçilmesi, en popüler ikinci kripto para biriminin yeni bir yükseliş trendine girmek üzere olabileceğini gösteriyor.

3 Yıl Aranın Ardından Gelen ATH

Ethereum’da son 4-5 ay içerisinde devasa bir yükseliş kaydedildi. Öyle ki ETH, 2020 yılının Ağustos ayında 300 dolar bandında işlem görürken 2021 yılının Ocak ayı itibariyle 1.440 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmayı başardı.

Bitcoin’in 20 bin dolarlık bir önceki ATH seviyesini geçmeyi başardıktan sonra yaklaşık %110’luk bir artış kaydederek 42.000 dolar seviyesine kadar yükselmesi ETH’de de beklentileri arttırdı.

Özellikle borsa cüzdanlarda tutulan Ethereum sayısının 2020 yılının Ağustos ayından bu yana %12.5 azalması, ETH’nin yeni bir yükseliş trendine girebilmesi için olumlu bir işaret. Öte yandan Ethereum 2.0’a için faz 0’ın (phase 0) hayata geçirilmesiyle birlikte ağa her gün ortalama 900 doğrulayıcı katılıyor. 16 bini aşkın doğrulayıcı ise ağa katılmaya hazır bir şekilde beklemeye devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte merkezsiz finans (DeFi) alanında yaşanan gelişmeleri de göz önünde bulunduran analistler Ethereum’da yeni bir yükseliş trendinin başlayabileceğini öngörüyor. Fundstrat analistlerinden David Grider bugün yaptığı açıklamada Ethereum için 10.500 dolarlık fiyat tahmininde bulunmuştu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x