Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum (ETH) Yeni Bir Boğa Koşusuna Mı Hazırlanıyor?

Ethereum (ETH) Yeni Bir Boğa Koşusuna Mı Hazırlanıyor?

ABONE OL:google-news

Kripto para piyasasında tüm gözler Ethereum’un üzerinde. Piyasa değerine göre en popüler ikinci kripto para birimi ETH’nin 3 yıl aranın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmayı başarmasıyla önde gelen analistlerden de devasa fiyat tahminleri gelmeye başladı.

Ethereum ağındaki aktivitenin artması ve ETH’de tüm zamanların en yüksek seviyesinin geçilmesi, en popüler ikinci kripto para biriminin yeni bir yükseliş trendine girmek üzere olabileceğini gösteriyor.

3 Yıl Aranın Ardından Gelen ATH

Ethereum’da son 4-5 ay içerisinde devasa bir yükseliş kaydedildi. Öyle ki ETH, 2020 yılının Ağustos ayında 300 dolar bandında işlem görürken 2021 yılının Ocak ayı itibariyle 1.440 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu kırmayı başardı.

Bitcoin’in 20 bin dolarlık bir önceki ATH seviyesini geçmeyi başardıktan sonra yaklaşık %110’luk bir artış kaydederek 42.000 dolar seviyesine kadar yükselmesi ETH’de de beklentileri arttırdı.

Özellikle borsa cüzdanlarda tutulan Ethereum sayısının 2020 yılının Ağustos ayından bu yana %12.5 azalması, ETH’nin yeni bir yükseliş trendine girebilmesi için olumlu bir işaret. Öte yandan Ethereum 2.0’a için faz 0’ın (phase 0) hayata geçirilmesiyle birlikte ağa her gün ortalama 900 doğrulayıcı katılıyor. 16 bini aşkın doğrulayıcı ise ağa katılmaya hazır bir şekilde beklemeye devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte merkezsiz finans (DeFi) alanında yaşanan gelişmeleri de göz önünde bulunduran analistler Ethereum‘da yeni bir yükseliş trendinin başlayabileceğini öngörüyor. Fundstrat analistlerinden David Grider bugün yaptığı açıklamada Ethereum için 10.500 dolarlık fiyat tahmininde bulunmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar