Yükleniyor...

Ethereum Geliştiricisi 1 Milyon Dolarla Serbest Kaldı

Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith, geçtiğimiz aylarda ABD hükümeti tarafından tutuklanmıştı.

ethereum geliştiricisi

Ethereum Geliştiricisi Virgil Griffith, geçtiğimiz aylarda ABD hükümeti tarafından tutuklanmıştı. ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Vernon Broderick’in Pazartesi günü New York’taki kararından sonra, bazı serbest bırakma koşulları belirlendi. Griffith, ailesinin 1 milyon dolar tahvil karşılığında kefaletle serbest bırakıldı. Griffith bu karar karşılığında şimdilik Alabama’da ailesinin yanında yaşamak zorunda. Bu yasağın ne kadar süreceği bilinmiyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Yargıç Broderick, “Bu ülkedeki yasalar öneri değildir” diye konuştu. Baker Marquart LLP’den Griffith’in avukatı Brian Klein yaptığı açıklamada, “Bölge hâkiminin bizim tarafımızda olması ve Virgil’in yargılanmak üzere serbest bırakılması kararını vermesinden ötürü çok memnunuz” dedi.

Ethereum Geliştiricisine Vatan Haini Diyenler de Var

Bilindiği üzere kripto para sektöründe bazı kesimler Griffith’in vatan haini olduğunu düşünüyor. Buna kıyasla azımsanmayacak bir kısım da Virgil’i destekliyor. Griffith’in bu cezayı ne kadar çekeceği henüz bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner