Yükleniyor...

Ethereum İşlem Ücretleri: ETH 2.0 Nihai Çözüm mü Olacak?

Ethereum'un gaz fiyatları kısa süre önce iki yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaştı ve kripto paranın görkemli günlerinde kaydedilen yüksek seviyelerine yaklaştı.

Ethereum İşlem Ücretleri: ETH 2.0 Nihai Çözüm mü Olacak?

Ethereum’un gaz fiyatları kısa süre önce iki yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaştı ve kripto paranın görkemli günlerinde kaydedilen yüksek seviyelerine yaklaştı.

Standart Ethereum ücreti şu anda 217 Gwei’de duruyor. Bir birimin 0,000000001 ETH’ye eşit olduğu düşünüldüğünde, şu anda bir işlem göndermenin maliyeti yaklaşık 1,76 ABD dolarıdır.

Aralık 2017’de Bitcoin’in ücretleri artmaya başladığında, Buterin ünlü bir şekilde internet işlemlerinin beş sentten fazlaya mal olmaması gerektiğini söylemişti:

Bir işlem 5 sentten fazlaya mal olmamalı. Bu durum biraz saçma.

Held, Vitalik’i ikiyüzlülükle suçlarken; Voorhees, Buterin’in Ethereum ağının bugüne kadarki en önemli yükseltmesi olan Ethereum 2.0 ile çözüm üzerinde çalıştığına dikkat çekti:

“Yüksek ücretlerin bir sorun olduğuna inanması ve bu yüzden etraflarında mühendislik yapan sistemleri savunması ne şekilde ikiyüzlüdür?”

Buterin, Ethereum’un ölçeklendirme sorunlarının, kanıt yinelemesinin ortaya çıkmasıyla çözülmesinin beklendiğini söylüyor:

“Bu açıkça Ethereum 1.0’a bir referanstı ve Ethereum 2.0 üzerinde çalışmanın neredeyse baştan planlanmasının nedeni buydu.”

Ethereum Ücretleri Kutlanacak Bir Şey Değil

Mayıs ayında kripto para yatırımcısı Ari Paul, Bitcoin kullanıcılarının dünyanın en güvenli ağını kullanmak için daha fazla ödeme yapmaya istekli olduklarını belirtti.

Ethereum ile ilgili rahatsız edici gerçek şu ki, hızla yükselen ücretlerinin büyük bir kısmı Forsage gibi düpedüz dolandırıcılıklara bağlanabilir.

Buterin geçtiğimiz günlerde Forsage’ı yatırımcıları dolandırdığı için eleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner