Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: Ethereum, Bitcoin’i Geçebilir

CNN Business'la gerçekleşen bir röportajda konuşan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, piyasa çöküşü ve kripto para endüstrisinin mevcut durumu hakkındaki görüşlerini anlattı.

CNN Business’la gerçekleşen bir röportajda konuşan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, piyasa çöküşü ve kripto para endüstrisinin mevcut durumu hakkındaki görüşlerini anlattı.

Crypto Potato’da yer alan habere göre Buterin, CNN’e, daha önce birkaç kere daha yaşandığını belirterek, piyasa çöküşünden endişe duymadığını söyledi. Mevcut durumu, ne zaman patlayacağını bilmenin “herkesin bildiği gibi tahmin etmenin zor” olduğunu belirten bir balona benzetti. “Bundan aylar sonra sona erebilir” önermesine devam etmeden önce, “Çoktan sona ermiş olabilir” diye de ekledi.

“Şimdiye kadar bu büyük kripto balonlarından en az üç tanesini gördük. Ve çoğu zaman, balonların durmasının nedeni, teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların meydana gelmesidir.”

Buterin’in Ethereum adresi şu anda cari fiyatlarla tahmini 895 milyon dolar değerinde 325.000 ETH’ye sahip. Bu, 12 Mayıs’taki 1,4 milyar dolarlık zirve değerinden %35 daha düşük.

Kripto Oyuncak Değil

Buterin, şu anki sahneyi dört yıl önceki son “balon” ile karşılaştırarak şunları söyledi:

“Kripto, dört yıl önce bile olmadığı bir şekilde ana akıma hazır gibi geliyor. Kripto artık bir oyuncak değil.”

Buterin, emin olmasa da, Ethereum’un nihayetinde Bitcoin’i yakalayıp piyasa değeri açısından geçtiğine dair bir “olasılık” olduğunu da sözlerine ekledi. Ethereum’un piyasa değeri 318 milyar dolar, yani Bitcoin’in piyasa değerinin %42,5’i.

Ethereum beyni, “Elon etkisi” ile ilgili olarak, bunun sahnede yeni bir şey olduğunu ve etkisinin sonunda azalacağını belirtti.

“Elon Musk tweet’leri kripto para alanının sadece geçen yıl ve bu yıl tam anlamıyla ilk kez tanıdığı bir şey. Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.”

Devam eden Dogecoin akımı ile ilgili olarak Buterin, “Elon’un bunların hiçbirinde kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner