Yükleniyor...

Ethereum Madencilik Havuzu Flexpool, Rus Kullanıcılara Hizmet Vermeyi Durdurdu

Dünyanın en büyük beşinci Ethereum madencilik havuzu Flexpool, Ukrayna işgalinin ardından Rus kullanıcılara hizmet vermeyi durdurdu.

ethereum madencilik havuzu flexpool rus kullanicilara hizmet vermeyi durdurdu

Dünyanın en büyük beşinci Ethereum madencilik havuzu Flexpool, Ukrayna işgalinin ardından Rus kullanıcılara hizmet vermeyi durdurdu. 

Flexpool sözcüsünün Perşembe akşamı resmi Telegram kanalında yaptığı açıklamaya göre şirket, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rus kullanıcılara hizmet vermeyi durduran ilk şirket oldu. Ukrayna ile dayanışma kapsamında alındığı söylenen kararda sözcü şu ifadeleri kullandı:

“Şirket olarak kişisel görüşlerimize rağmen genellikle siyasete karışmayız. Ancak bu siyasetten daha büyük, herkesten daha büyük. Bu, dünyanın sonunu getirebilecek bir savaş. Doğu Avrupa’da pek çok masum insanın hayatını bitiriyor.”

Şirket ayrıca Rus madencilerden özür diledi ve havuzun krizden kazanç elde etmek isteyenlere engel olmak ve krizi dolaylı olarak finanse etmek istemediği için böyle bir karar aldıklarını belirtti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner