Yükleniyor...

Ethereum Vakfından beklenmedik satış: ETH’de kritik saatler!

On-chain analiz paltformu Lookonchain tarafından yayımlanan verilere göre Ethereum Vakfı, Uniswap'te (UNI) 2,738 milyon USD Coin (USDC) karşılığında 1.

ethereum etf

On-chain analiz paltformu Lookonchain tarafından yayımlanan verilere göre Ethereum Vakfı, Uniswapte (UNI) 2,738 milyon USD Coin (USDC) karşılığında 1.700 ETH sattı.

Lookonchain‘in birkaç saat önce yayımlamış olduğu rapor, başta ETH yatırımcıları olmak üzere piyasada çok etkisi yarattı. Ethereum Vakfı, 9 Ekim günü TSİ 11.20 civarlarınde Uniswapte (UNI) 2,738 milyon dolara denk gelen 1.700 ETH satışı gerçekleştirdi.

Ethereum’a ait on-chain verileri tedirginlik yarattı!

Ethereum Vakfı, gerçekleştirmiş olduğu ETH satışlarından elde edilen USDC’leri, yine Ethereum tabanlı ekosistem platformu Gnosis Safe’e transfer etti. Söz konusu cüzdan ise 2 yıl boyunca faaliyet göstermedi. Satış yapan Ethereum Vakfı cüzdanında güncel olarak 240 ETH, 3,238 milyon USDC, 49.700 DAI ve 10.000 ARB olmak üzere toplamda 3,687 milyon dolarlık varlık yer alıyor.

CoinGecko’da paylaşılan verileş ışığında, satış işleminin gerçekleştiği zamandan bu yana Ethereum fiyatı yüzde 2,50 değer kaybederek 1621 dolardan 1.580 dolara kadar düştü. Ayrıca, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin hem de Ethereum Vakfı geçtiğimiz süreçte yaptığı Ethereum satışlarıyla gündeme gelmişti. Bir diğer çarpıcı detay ise, Mayıs ayında Buterin ve Ethereum Vakfı’nın 15.200 ETH’yi (30 milyon 400 bin dolar) Kraken‘e transfer etmesi akıllara geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner