Yükleniyor...

Ethereum’da Beklenen Yükseliş Ne Zaman Gerçekleşecek?

Etherum'un (ETH) fiyatı 180 dolarlık seviyeye ulaştığından beri yukarı yönlü bir kırılma yaşayamadı ve 190 doların altındaki bölgede seyrediyor.

ethereumda beklenen yukselis ne zaman gerceklesecek

Etherum’un (ETH) fiyatı 180 dolarlık seviyeye ulaştığından beri yukarı yönlü bir kırılma yaşayamadı ve 190 doların altındaki bölgede seyrediyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, son zamanlarda Bitcoin’den düşük performans gösterdi ve 230 dolara kadar yükseldikten sonra topladığı kazançların tamamını kaybetti. Yaşanan bu düşüş aynı zamanda kripto paranın daha önce yukarıda yakaladığı devasa bir kama modelinin altına girmesine yol açtı ve şimdi grafikler bayrak modeline dönüşüyor gibi görünüyor.

Uzmanlar ise, bu açık düşüşe rağmen, kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda 290 dolara kadar yüksek bir parabolik itme görebileceğini belirtiliyor. Bu olasılığın gerçekleşmesi için boğaların üstesinden gelmesi gereken birkaç temel seviye vardır.

Yazım sırasında 189 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum, geçen hafta 200 doların altındaki düştükten sonra mevcut fiyat seviyesi etrafında büyük ölçüde konsolide oldu. Yakın vadede ise Ethereum’un daha yükseğe çıkıp çıkamayacağı, lider kripto varlık Bitcoin’in 9.000 dolar psikolojik seviyesini aşıp aşmayacağına bağlı olabilir. Ancak tüm bu beklentilere rağmen, dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanma etkinliğinin yeni gerçekleşmiş olması sebebi ile Ethereum’da yana doğru ticaret bir süre daha devam edebilir.

Analistler, şu an için Ethereum’un görünümün korkunç olduğunu ve kısa vadede Ethereum’un 150 dolar seviyesini tekrar görebileceğini belirtiyorlar. Buna rağmen kripto paranın 195 doların üzerinde çıkması durumunda ise, yakın dönemde ETH 228 dolar seviyesini test edebilir. Bu seviyeyi koruması durumunda ise Ethereum’un 290 dolara kadar yükselmesi muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner